Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ13491351-0,95
KB121612171,16
PKN98,8498,850,00
Msft475,15475,58-0,41
Nokia5,645,6461,18
IBM309,5310-0,80
Mercedes-Benz Group AG58,9658,98-1,35
PFE25,2925,30,12
13.01.2026 13:21:40
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 13.01.2026 13:11:12
Pan African Res (PAFR.L, London)
Poslední obchod Změna (%) Změna (GBP) Objem obchodů (GBP)
1,22 -4,77 -0,06 2 200 469
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 01.10.2025
16:38Jan Drahota, dosavadní předseda představenstva Colt CZ, odstoupil ke dni 30. září 2025 z funkce člena a předsedy představenstva. S účinností od 1. října 2025 byl pan Drahota kooptován do dozorčí rady, která jej následně zvolila svým předsedou. Dosavadní předseda DR, pan David Aguilar, byl jmenován místopředsedou dozorčí rady. Pan René Holeček, který dosud zastával funkci místopředsedy, bude i nadále působit jako člen dozorčí rady. Nový předseda představenstva bude zvolen z řad stávajících členů představenstva na jeho nadcházejícím zasedání
 03.07.2025
9:04Ve Washingtonu se příští týden uskuteční summit afrických lídrů s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, kterého se zúčastní hlavy Gabonu, Guiney-Bissau, Libérie, Mauritánie a Senegalu. Zprávu přinesly server African Intelligence spolu se serverem Semafor. Agentuře Reuters se informace nepodařila nezávisle ověřit (ČTK)
 20.01.2025
16:03

Hlavní akcionáři a členové představenstva KARO Leather Pavel Klvaňa a Jakub Hemerka na konci roku 2024 uplatnili call opci na 500 tisíc ks akcií KARO Leather a.s. za jednotkovou cenu 208 korun vůči akcionáři Bonaf Finance a.s. průmyslníka Jiřího Lupače. „Pan Lupač nám byl velice nápomocen ve finální fázi dostavby a spouštění výrobního závodu v Brtnici. Vzájemně jsme se však dohodli na ukončení jeho působení jakožto akcionáře,“ uvedl k transakci Pavel Klvaňa, předseda představenstva KARO Leather a.s.


Zpravodajství Pan African Res
Vyřeší trhy to, co zase tak nejde centrální bance?
06.01.2026 17:11
U toho, zda a kdy má centrální banka přímo a selektivně pomáhat, máme dva teoretické myšlenkové extrémy: První by říkal něco ve stylu „zdroje jsou, lepší zachraňovat, než ohrozit celý systém, pak se to nějak doladí“.
Každý rok je jasnější, že se svět pouští do nejrůznějších politicko-ekonomických experimentů…
02.01.2026 17:11
Po umělé inteligenci může být druhým nejdominantnějším ekonomickým tématem naší doby mezinárodní obchod a jeho významné změny. Včera jsem se tohoto tématu dotknul na rovině „obchod – mír“.
Obchod a mír – od jihoamerických kmenů přes Keynese po dnešek
01.01.2026 17:11
Před dlouhou řadou let jsem četl jednu studii, která tvrdila, že jihoameričtí indiáni spolu relativně čile obchodovali. A tento obchod působil i jako eliminace nepřátelských vztahů.
Jedno americké dluhové finance fiction
08.12.2025 17:43
V souvislosti s dalším vývojem na amerických dluhopisových trzích i na akciích se objevuje řada úvah spojených vývojem vládních financí a dluhů. Já jsem v této souvislosti minulý týden psal o predikcích Danske Bank a před časem jsem připomínal úvahu Grega Mankiwa.
Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
02.12.2025 17:27
Nedávno jsme se tu věnovali tomu, že podle některých odhadů roste v Číně počet absolventů univerzit, pro které nejsou potřebná pracovní místa. V Číně to může být spojeno s jejími strukturálními ekonomickými výzvami, ale nejde o jev, který by byl omezený na tuto zemi.
Čínský paradox
26.11.2025 17:25
Čína pokračuje v budování výrobních kapacit a tudíž posiluje své deflační tlaky. Poukazuje na to třeba Caixin a následně ekonom Michael Pettis a dnes se ve volném pokračování včerejší „čínské“ úvahy zaměřím na několik souvisejících příběhů.

Monitoring médií
Pro Rusy není válka na prvním místě, pro pána Kremlu však ano. Ruští sociologové zjišťovali nálady obyvatel země. RUSKO Cinkly skleničky se šampaňským, kaviárové jednohubky byly smeteny ze stolu, Vladimira Putina vystřídala na televizních obrazovkách rozjuchaná estráda a sovětská klasika.
Na vánoční svátky se v národním systému připravované legislativy Eklep objevil další návrh zálohovací novely zákona o obalech. Ten předchozí se v minulém volebním období zapsal jako velmi kontroverzní.
Bývalé vedení ministerstva zdravotnictví podle Marka Hampela selhalo v lékové politice i ochraně pacientů. Předseda Grémia majitelů lékáren v bilančním rozhovoru pro Zdravotnický deník kritizuje nefunkční zákon o léčivech, podléhání tlaku distributorů i ignorování lékárenství.
Politické mocnosti ve Spojených národech a v Evropské unii strávily desítky let poučováním Afriky o klimatické „ušlechtilosti“. O těch slibech čisté uhlíkové nuly, cílech obnovitelnosti, rámci ESG (kritérií pro hodnocení udržitelnosti a etického dopadu firmy) a o dalším na neustále rostoucím seznamu předpisů na „zahojení planety“.
Ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD) zadal do konce ledna přepracování dosavadního plánu auditu tak, aby odpovídal programovému prohlášení vlády. V tom se píše, že vláda Andreje Babiše (ANO) chce v rámci snahy o modernizaci a stabilizaci řídících procesů na resortu obrany prověřit jeho hospodaření a akvizice.
Ahoj, ahoj, vítám vás, zdravím vás, naše milé diváctvo a posluchačstvo. Podcastu. Filtr. Po poněkud rozverném díle, kdy jsme minulé dělali crossover s rostem, se vracíme k našemu standardnímu podcastovému uspořádání.
Redakce časopisu v souladu s § 4a zákona č. 46/2000 Sb. (tiskový zákon) příspěvky prezentuje v plném znění s výjimkou případů, kdy obsahují vulgarity či jiný, ze zákona nepřípustný obsah.
VÁCLAV KŘÍŽ Česká veřejnost s napětím očekávala prezidentem anoncované právní důvody proti jmenování Turka ministrem životního prostředí. Všichni, včetně prezidentových poradců, ví, že žádné takové neexistují.