Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Panika v Číně…Přesto asijské tituly přidávají

Panika v Číně…Přesto asijské tituly přidávají

04.06.2007 9:05
Autor: Peter Fedorik, Patria Online

Asijské tituly vzrostly na třetí rekordní hodnotu v řadě. Motorem růstu v počátku tohoto týdne byly zprávy ze závěru minulého týdne o zvýšení zaměstnanosti a průmyslové výroby ve Spojených státech. Naopak euforie v Číně opadá a investoři hromadně utíkají z akciových trhů.

Na vlně pozitivních zpráv z Ameriky se nesly hlavně společnosti Toyota Motor Co. (+1,5 %), Samsung Electronics Co. (+3,8 %) a Hon Hai Precision Industry Co.(+1,4 %).

Pokračoval i růst základních komodit, který opět napomáhal těžařským společnostem do středu zájmu investorů. Společnosti Sumitomo Metal Mining Co. (+1,7 %), JiangXi Copper Co. (+0,8 %), Woodside Petroleum Ltd. (+0,5 %), Santos Ltd. (+1,2 %), Cnooc Ltd. (+3,5 %) reagovaly hlavně na růst cen zinku (+2,1 %), mědi (+1,2 %), niklu (+3,3 %) a ropy (+1,7 %).

Čínský CSI 300 index ztrácel již třetí den v řadě a z noci na dnes ztrácel dalších 7,22 %. Silné prodejní tlaky způsobily u některých společností propady až na maximální denní limity. Huadian Power International Corp. a Shanghai Industrial Development Co. ztrácely obě 10 %. Většina investorů, kteří si v nedávné době otevřeli konta, je zklamaná, že vláda nepodniká nic na podporu akciového trhu, a tak radši z trhů utíkají.

Celkově však asijské tituly měřené indexem MSCI Asia-Pacific rostly o 0,8 %. Japonské společnosti zahrnuté v indexu Nikkei 225 si v průměru polepšily o 0,4 %. Nové rekordní hodnoty padaly v Jižní Koreji, Austrálii, Singapure, Filipínách a Indonésii. Na Novém Zélandu byla burza kvůli prázdninám uzavřena.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data