Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

Střední Evropa: Důležité akciové zprávy - průběžně doplňováno

11.06.2007 9:48
Autor: KBC/Patria

PKO BP: Nový generální ředitel bude jmenován 21 .června
Podle dnešního vydání deníku Gazeta Prawna jmenuje dozorčí rada banky PKO BP nového generálního ředitele 21. června. Do užšího výběru se dostalo osm kandidátů a vybrala je právě dozorčí rada. Tisk spekuluje, že největší šance má Rafal Juszczak, současný zastupující generální ředitel.

Náš názor: Zprávu hodnotíme pozitivně, protože PKO BP nemá generálního ředitele už téměř rok. Očekáváme, že zpráva bude mít mírně příznivý dopad na dnešní cenu akcií. 

TVN je druhá za Polsat v reklamních tržbách
Reklamní tržby hlavního kanálu TVN se v květnu, podle ceníků použitých marketingovou společností OBOP, meziročně zvýšily o 3,5 % a dosáhly 213,7 mil. PLN. To znamená pro TVN druhé místo na trhu hned za Polsat, která navýšila svoje reklamní tržby o 16,3 % na 235,6 mil. PLN. Zároveň se zvýšily tržby u TVN24 o 81,1 % na 18,2 mil. PLN a snížily u TVN Seven o 16,5 % na 10 mil. PLN.

Náš názor: Zpráva je pro TVN spíše negativní, protože je to poprvé za několik let co je TVN v tomto žebříčku až za Polsat, nicméně se to dalo čekat díky mnohem vyšší sledovanosti Polsat v poslední době. Domníváme se, že tržby podle ceníků odráží trend skutečných reklamních příjmů. TVN by se měla snažit tento trend zvrátit pomocí nové programové struktury, která ovšem bude zavedena až na podzim. Proto počítáme s tím, že květnové výsledky se budou v letních měsících opakovat. I když se domníváme, že poslední oslabení TVN lze přičíst stále lepšící se pozici konkurence, domníváme se, že tato zpráva by mohla mít na TVN určitý negativní dopad. 

MOL: Generální ředitel se setkal se zástupci Gazpromu
Zsolt Hernádi, prezident a generální ředitel MOL, vyjednával s Alexandrem Medvedevem, zástupcem generálního ředitele Gazpromu, o mezinárodních projektech plynovodů na ekonomickém fóru v Petrohradě, jak uvedl deník Magyar Hírlap. Mimo spolupráce o plynovodech překračující hranice několika států se jednalo také o tom jak urychlit aktivity na vytvoření podzemního strategického zásobníků zemního plynu v Maďarsku.
Náš názor: Zpráva by mohla posílit spekulace, že mimo uvedených témat bylo na programu i jednání o případné výměně akcií (akcie MOL za podíl Gazpromu v upstreamové společnosti). To by mělo dnešní ceně akcií určitě pomoct.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y