Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské tituly oslabují již třetí den v řadě

Asijské tituly oslabují již třetí den v řadě

26.06.2007 8:59
Autor: Peter Fedorik, Patria Online

Asijské akciové tituly pokračují ve třídenní cestě směrem dolů. Stále panují obavy vycházející ze situace na trhu bydlení ve Spojených státech. Včerejší zpráva o sekundárních prodejích domů (-0,3 %; květen) tyto obavy jenom potvrdila. Většina společností s produkty, které závisí na celkové agregátní poptávce ve Spojených státech oslabovala. Nedařilo se hlavně společnostem Honda (-0,5 %), která do USA vyváží automobily; Hon Hai (-1,9 %), která zásobuje čipy americkou společnost Apple a James Hardie Industries NV (-1,2 %), která patří mezi hlavní dodavatele fasádních obkladů americkým stavebním společnostem.

Vývoj v Číně se zřejmě uklidňuje. V červnu bylo prozatím založených jenom 271,000 nových obchodních kont ve srovnání se 440,000 konty otevřenými v květnu. Čínský index CSI 300 přesto na konci obchodní seance oslaboval o 1,3 %. Nejvíce ztrácely společnosti Citic Securities Co. (-2,0 %) a Ping An Insurance Co. (-2,6 %).

Za zmínku stojí raketový nárůst ceny největší jihokorejské ropné společnosti SK Corp. o 6,1 %. Společnost Samsung Securities Co. zvedla na tuto společnost férovou cenu o 29 % a silně ji doporučuje k nákupu ještě předtím, než se obchodování zastaví z důvodu dělení společnosti na holding a přidružené společnosti.

Celkový vývoj měřen indexem MSCI Asia-Pacific zaznamenal mírný pokles o 0,1 % a stejně se dařilo i japonskému indexu Nikkei 225. Ostatní benchmarky taky oslabovaly, až na ty v Thajsku, Filipínách, Pákistánu a Srí Lance.


Váš názor
  •  
    26.06.2007 9:07

    aby pak 3 dni v řadě rostly,to známe.
    Jirka
Aktuální komentáře
15.04.2026
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index