Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie posilují třetí týden za sebou. Odkupy vlastních akcií letos dosáhly již 466 mld. USD!

Americké akcie posilují třetí týden za sebou. Odkupy vlastních akcií letos dosáhly již 466 mld. USD!

16.07.2007 14:26

Americké trhy zaznamenaly v pořadí již třetí růstový týden za sebou. Index Dow Jones a širší S&P 500 tak uzavřely na nových rekordních hodnotách. Akcie společnosti Alcoa, které v rámci index Dow Jones minulý týden rostly nejvíce, dosáhly nového historického maxima 47,35 USD, když posílily o 13,66 %. Děje se tak poté, co se zintenzívnily spekulace, že je společnost terčem možného převzetí.

Dále se v rámci indexu DJIA nejlépe vedlo akciím Caterpillar (+8,02 %) a Intel (+5,23 %). Na opačném konci pak skončily akcie DuPont, které ubraly 0,81 %, American International Group (-0,76 %) a AT&T (-0,69 %). Dalším impulsem k růstu se pak staly ohlášené odkupy vlastních akcií v hodnotě až 49 miliard USD společností jako je ConocoPhillips, General Electric a Johnson & Johnson. V letošním roce dosáhly ohlášené odkupy akcií již 466 miliard USD.

Na trhy dále působí pozitivním vlna akvizic v korporátní sféře, což stále udržuje dobrou náladu mezi investory, kteří i přes současné vysoké ceny považují akcie za podhodnocené a tudíž vhodné k nákupu.

Rekordních hodnot dosáhly také některé ropné tituly poté, co cena této komodity vzrostla o 1,5 % na 11měsíční maximum 73,93 USD. Celkově tento sektor v rámci deseti průmyslových skupin širšího indexu S&P 500 posílil o 4 %. Nejvíce se zde dařilo již zmíněným akciím ConocoPhillips (+11,27 %), Hess (+8,48 %), Chevron (+6,44 %) a Occidental Petroleum (+6,41 %). Nerostly však všechny ropné tituly. Akcie Baker Hughes se propadly o 4,14 % na částku 84 USD poté, co společnost oznámila, že zisk ve druhém čtvrtletí roku pravděpodobně dosáhne 1,07 až 109 USD na akcii, zatímco v prvním čtvrtletí činil zisk až 1,17 USD/akcii.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data