Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM uvažuje o realizaci warrantů

ECM uvažuje o realizaci warrantů

30.07.2007 8:43

Společnost ECM v pátek po zavření trhu oznámila, že zvažuje možnost realizace warrantů. Splacení warrantů je možno uskutečnit prostřednictvím jejich odkoupení na burze nebo mimo burzu případně formou veřejné nabídky. Rozhodnutí o tomto kroku by mohlo být přijato v druhé polovině letošního roku. Společnost plánuje následné zrušení všech stažených warrantů. 

Náš názor: Společnost má v oběhu 1,7 mil. warrantů (téměř 700 tis. patří majoritnímu akcionáři Milanovi Janků a 1,0 mil. ostatním akcionářům) s realizační cenou 22,2 EUR na jeden warrant. Pokud by byly všechny tyto warranty splaceny formou akcií, zvýšil by se počet všech akcií v oběhu o 44,7 % na 5,6 mil., protože směnný poměr je 1:1. To by vedlo ke zředění naposledy uváděné NAV ve výši 52,3 EUR na jednu akcii na přibližně 44,0 EUR na jednu akcii. Zároveň by to znamenalo zvýšení násobku P/NAV z 1,11x na 1,32x. Druhou variantou by mohlo být peněžní vypořádaní, nicméně nepředpokládáme, že by cena vypořádání byla diametrálně odlišná od aktuální tržní ceny. Domníváme se, že realitní developeři si prémii k jejich NAV zaslouží, nicméně po nedávném výprodeji v tomto sektoru se nám jeví Orco jako titul přinášející větší hodnotu. Orco se v současnosti obchoduje na stejné úrovni.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  
11:31Příměří s Íránem zanechává pět hlavních nezodpovězených otázek
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC