Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Temelín v sobotu zahájí dvouměsíční odstávku prvního bloku

ČEZ: Temelín v sobotu zahájí dvouměsíční odstávku prvního bloku

2.8.2007 10:58
Autor: 

Druhý blok je v provozu na plánovaném výkonu. První blok bude na plném výkonu pracovat ještě zítra do 18:30 hodin, kdy provozní personál začne snižovat jeho výkon. Ve 21 hodin bude první blok odpojen od rozvodné energetické sítě a 4. srpna bude zahájena jeho plánovaná dvouměsíční odstávka.

V jejím průběhu bude vyměněna přibližně 1 paliva v reaktoru. Stejně jako při první letošní odstávce prvního bloku a následné odstávce druhého bloku bude využito nové modernizované jaderné palivo. Nejdůležitější prací v nejaderné části bloku bude provedení modernizace průtočné části vysokotlakého dílu turbíny. Po této úpravě očekává společnost ČEZ (1 058 CZK, 1,24%) zvýšení výkonu turbosoustrojí nejméně o 3 procenta. Stejná úprava na turbíně byla úspěšně provedena při uplynulé odstávce druhého bloku. Tato modernizace turbín je zároveň jednou z největších ekologických investic ČEZ (1 058 CZK, 1,24%) v letošním roce. Výroba elektřiny v jaderné energetice neprodukuje skleníkové plyny. Po dokončení úpravy i na prvním bloku se zvýší instalovaný výkon Temelína cca o 52 MW. To téměř odpovídá instalovanému výkonu větrných elektráren v ČR, který byl k poslednímu květnu 57,11 MW. Ze zvýšeného instalovaného výkonu vyrobí Temelín ročně 350 tisíc MWh elektřiny bez toho, že by do ovzduší vypustil 350 tisíc tun emisí CO2.

(Zdroj: ČEZ)


Váš názor
  • Nerozumím
    2.8.2007 11:31

    Napsat, že modernizace turbíny v atomové elektrárně je ekologická investice?! !! No to snad NE! Sice nevypouští skleníkové plyny, ale jaderný odpad se může asi třeba kompostovat, že?
    Nerozumím
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y