Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Měny ve středoevropském regionu před zasedáním ECB spíše stagnují... přehled zpráv

    Měny ve středoevropském regionu před zasedáním ECB spíše stagnují... přehled zpráv

    04.09.2007 9:24
    Autor: 

    Česká koruna si v celkově poklidné seanci na začátku týdne podržela užší pásmo 27,60-27,90 EUR/CZK.
    Dnešní zahraniční obchod může po ránu zapůsobit mírně pozitivně. Podobný efekt může mít rozpačitý start evropských akciových trhů, výrazné pohyby měnového páru ale neočekáváme. V dalším průběhu týdne má CZK naopak potenciál ztrácet, a to za předpokladu, že se po čtvrtečním verdiktu ECB zklidní evropské peněžní

    Americký dolar ve včerejším obchodování při nízkých objemech mírně zpevnil a osciluje nad 1,360 EUR/USD.
    Dnešní spíše horší americké statistiky v čele s indexem nákupních manažerů ISM by měly podpořit spíše negativní náladu vůči USD. Pro tu hovoří ostatně i technické faktory – Boolinger, MACD.

    Slovenská koruna sa včera držala v úzkom pásme 33,71-33,76 EUR/SKK, keď obchodovaniu chýbali akékoľvek impulzy. Vzhľadom na absenciu amerických obchodníkov bola atmosféra na trhu veľmi pokojná. Ich dnešný návrat by mohol priniesť do obchodovania oživenie. Ekonomický kalendár dnes obsahuje najdôležitejšie číslo tohto týždňa - HDP za Q2 a jeho štruktúru. Podľa predbežných odhadov zo začiatku augusta vzrástla ekonomika o 9,2 % y/y, a dnešná finálna hodnota by nemala byť výrazne odlišná. Hoci z dlhšieho hľadiska bude toto číslo pre korunu určite podporou, v súčasnej situácii na trhu nebude mať šancu na kurz výraznejšie zapôsobiť. Prím bude naďalej hrať globálny sentiment.

    Zlotý v pondělí posílil, po úvodních EUR/PLN 3,8275 končil den na 3,8154. Začátek měsíce byl bez čísel a trh čekal na novou inflační prognózu ministerstva financí. Podle ní má inflace v srpnu klesnout na 1,9 % y/y, v říjnu se však opět vrátit k 2,5 %. Člen Výboru pro měnovou politiku D. Filar pak prohlásil, že centrální banka je připravena znovu zvýšit sazby ještě letos, pokud to bude potřeba.
    Také dnešek je bez čerstvých údajů. Nervozita před pátečním zasedání Sejmu, který má rozhodnout o předčasných volbách sice stoupá, na devizový trh je ale zatím bez vlivu. Pokles japonských akcií dnes ráno by mohl zlotý zpočátku mírně oslabit, před zasedáním ECB však bude převládat spíše stagnace.

    Forint včera mírně oslabil, po ranních EUR/HUF 254,25 uzavíral na 254,95. Při absenci domácích událostí a amerických investorů byly objemy obchodů mírné s převládajícím technickým obchodováním.
    Ani dnes nejsou na pořadu žádné významné událostí. Forint tak bude pod vlivem vývoje na světových trzích, kde by před významnějšími událostmi druhé poloviny týdne měla převládnout klidná nálada. Proto i forint by se měl dnes udržet kolem stávajících hodnot.

    (ČSOB - denní finanční zpravodaj)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    16.07.2026
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů
    9:52Uber chce převzít vlastníka Foodory. Za Delivery Hero nabízí přes 14 miliard dolarů
    9:32Rozbřesk: Fed přepisuje svou komunikační strategii: méně slov, více dat
    8:54Komerční banka, a.s.: Dozorčí rada zvolila člena představenstva KB
    8:53Nové americké útoky v Perském zálivu, zdražení ASML a SpaceX dál padá pod tlakem investorů  
    6:12U umělé inteligence se to posouvá k „příliš velké na to, aby padly“
    15.07.2026
    22:00Akcie rostly díky příznivým inflačním datům, výrobci čipů zůstali pod tlakem  
    17:10Dot.com bublinovatost a současný tržní optimismus
    16:43Nájmy v druhém čtvrtletí rostly, pohybovaly se mezi 9600 Kč až 32.900 Kč
    16:38Reuters: Vývoz ropných produktů z Ruska po moři klesl proti červnu na polovinu
    16:33V německém průmyslu vloni zaniklo 177.000 pracovních míst, uvedl úřad práce
    15:11Morgan Stanley se připojila ke konkurentům a svezla se na boomu obchodování s akciemi
    15:01BlackRock hlásí silný kvartál. Výsledky táhly ETF a rekordní marže

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Index filadelfského Fedu
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.