Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Ceny bytů na Manhattanu i za krize trhu na novém rekordu

ČTK: Ceny bytů na Manhattanu i za krize trhu na novém rekordu

03.10.2007 10:29
Autor: ČTK

New York 3. října (ČTK) - Ceny bytů na newyorském Manhattanu šplhají na nové rekordy i přesto, že celý americký trh bydlení se nyní utápí v krizi. Průměrná prodejní cena bytu na Manhattanu vzrostla ve třetím čtvrtletí meziročně o 6,3 procenta na rekordních 1,37 milionu dolarů (26,6 milionu Kč), uvedla včera čtvrtletní zpráva realitní firmy Prudential Douglas Elliman.

Vývoj na Manhattanu je odlišný od vývoje na většině území USA, kde letos ceny realit v důsledku propadu poptávky klesají a počty neprodaných domů a bytů rostou na mnohaletá maxima. Manhattan patří mezi výjimečné lokality, kde poptávka po bydlení mezi bohatými zájemci většinou stále roste. Ceny na Manhattanu se přitom obvykle pohybují v závislosti na výši prémií u finančních institucí na Wall Street, což realitní trh nejvíce ovlivňuje v prvním a druhém čtvrtletí.

Střední cena bytu, tedy cena prostředního z celkového počtu prodávaných bytů, se zvýšila o 2,3 procenta na 864.397 dolarů. Mnohem vyšší průměrná než střední cena byla důsledkem zejména projektu The Plaza, v jehož rámci se většina slavného hotelu Plaza přeměnila na byty. K vysokému průměru přispěl i projekt 15 Central Park West, superluxusní lokalita na Upper West Side.

Na 15 Central Park West se byt ve třetím čtvrtletí prodával za 42,4 milionu dolarů. To byl u nových bytových jednotek zatím absolutní rekord, sdělil agentuře Reuters ekonom firmy Terra Holdings Gregory Heym.
Počet prodaných bytů za třetí čtvrtletí vzrostl podle Prudential Douglas Elliman o 66 procent na 3499 a zásoba bytů na prodej klesla o téměř 32 procent. Firma Terra Holdings spočítala, že prodej bytů na Manhattanu se za čtvrtletí zvýšil o 41 procent na 3677 a průměrná cena stoupla o 26 procent na rekordních 1,32 milionu dolarů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.02.2026
12:14Dimon: Část trhu znovu dělá „hlouposti“. Rizika připomínají období před finanční krizí
10:48ČNB schválila prospekt KARO Leather pro přestup na hlavní trh pražské burzy
10:01Nejhorší den za čtvrt století. Akcie IBM potopil nový nástroj Anthropicu
8:57KARO míří na Prime Market, černý AI scénář od Citrini Research otřásl trhy a PayPal centrem zájmu kupců  
8:50Rozbřesk: Úskalí nové hospodářské strategie. Staneme se zemí pro „budoucnost“?
6:04Krugman: Zrušení cel je dobrá zpráva, ale Trump pravděpodobně najde cesty, jak to dobré eliminovat
23.02.2026
18:04Dláždí centrální banky cestu globálnímu ekonomickému boomu?
16:57Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla
8:47Slovenští novináři zpochybňují smlouvy CSG za miliardy, USA zastavují výběr cel podle IEEPA, ale Trump zavádí nové 15% clo  
6:07Průzkum: Evropské akcie už svého vrcholu dosáhly, valuace jsou nejvyšší za 5 let  
22.02.2026
10:01Víkendář: Čína na rozdíl od Japonska není připravena na odchod do důchodu. Co Německo?
21.02.2026
10:02Víkendář: Jak budou Američané platit za své deficity?
20.02.2026
22:02Americké akciové indexy uzavírají týden v zeleném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data