Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Měnový pár EUR/PLN útočí na hranici 3,7... přehled devizových zpráv

Měnový pár EUR/PLN útočí na hranici 3,7... přehled devizových zpráv

18.10.2007 9:42
Autor: 

Česká koruna včera částečně následovala býčí trend na polském devizovém trhu a podařilo se jí zpevnit pod úroveň EUR/CZK 27,50. Tlačen zisky zlotého měnový pár tak na konci seance spadl až na úroveň EUR/CZK 27,437.
I dnes bude pravděpodobně koruna ve vleku polského devizového trhu. Rýsujíce se úspěšný atak měnového páru EUR/PLN na hranici 3,70 by korunu mohl dále povzbudit a přiblížit ji k jejímu historickému maximu EUR/CZK 27,385.

Dolar včera oslabil po špatných číslech z amerického realitního sektoru, které doplnila béžová kniha Fedu relativně pesimistickými vyhlídkami. To vše ale USD nakonec oslabilo jen marginálně a měnový pár se nedostal dál než k 1,4235 EUR/USD.
Vzhledem k tomu, že nás dnes nečekají žádná důležitější čísla a dolar vypadá trochu znaveně z výrazných pohybů v minulých týdnech, čekáme spíše obchodování v užším pásmu. Dál ale zůstáváme na straně dolaro-pesimistů.

Slovenská koruna včera posilnila, keď sa z úrovne okolo 33,70 posunula tesne k 33,60 EUR/SKK v reakcii na zlepšenie sentimentu voči rizikovejším aktívam. Dnes sme bez čísiel, takže koruna bude opäť hľadať inšpiráciu v regióne. Výraznú zmenu charakteru obchodovania však nepredpokladáme. Pohyby koruny by aj naďalej mali byť zdola ohraničené hladinou 33,50 a zhora 33,75 EUR/SKK. Najbližšou významnejšou udalosťou bude až zverejnenie revidovaných čísiel deficitu verejných financií Eurostatom, ktoré je na programe v pondelok.

Zlotý včera posílil. Po ranních EUR/PLN 3,719 končil den na 3,7083. Protože domácí scéna byla bez významnějších událostí, profitovala polská měna ze zlepšené nálady na středoevropské trhy podpořená ještě ostřejšími komentáři centrálních bankéřů v minulých dnech.
Dnes bude zveřejněna průmyslová výroba a výrobní ceny. Při předpokládané stagnaci výrobních cen, silném růstu průmyslové výroby a příznivém náhledu investorů na středoevropské trhy by se dnes mohl zlotý pokusit znovu atakovat hranici EUR/PLN 3,7.

Forint ve středu spolu s okolními středoevropskými měnami posílil, po úvodních EUR/HUF 251,50 končil 251,05. Den sice začal pro forint nepříznivě, když nižší růst mezd posílil možnost poklesu sazeb, odpoledne pak ale převládl optimismus vůči středoevropským trhům, a to ranní ztráty eliminovalo.
Dnes již nejsou na pořadu žádné nové domácí události. Forint by ale dále měl profitovat z příznivé nálady vůči střední Evropě a dále posílit.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  
6:01AI horečka pokračuje: Bich Tech navyšuje investice, čipů je ale nedostatek

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago