Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Obehraná písnička o krizi ve finančním sektoru přiměla evropské investory k dalším prodejům

Obehraná písnička o krizi ve finančním sektoru přiměla evropské investory k dalším prodejům

08.11.2007 18:37

Evropské trhy dnes dále ztrácely, obehraná písnička o krizi ve finančním sektoru opět přiměla investory opouštět své pozice ve finančních titulech. K situaci se dnes vyjádřili i vrcholní představitelé ECB a amerického Fedu, kteří jsou znepokojeni situací na hypotéčním trhu a vývojem ceny ropy. ECB dnes nesáhla k úpravě úrokových sazeb, což se nyní očekávalo, odhady před pár měsíci však byly jiné. Kdyby nebylo těžebního sektoru, kdy Rio Tinto roste díky spekulaci na převzetí ze strany většího rivala BHP Billiton o 22 %, tak by se dnes trhy dostaly na nižší úrovně. Anglo American navazuje růstem o 15 %.

V rámci finančního sektoru dnes naopak oslabovaly nejvíce akcie společnosti Fortis, která zklamala investory svými výsledky. Barclays ztrácí 5,3 %, stejně jako Royal Bank of Scotland. Celoevropský index DJ Stoxx 50 uzavírá o 0,6 % níže.


Váš názor
  • blamáž analytiků
    08.11.2007 19:57

    Zlatá slova.Analytikové tohoto typu nejsou k ničemu, pouze se snaží oblbovat , ale nevím koho. Domnívám se, že portál Patria Plus a podobné ekonomické stránky sleduji pouze lidé většinou ekonomicky zasvěcení a ti již vědí , která bije. Pouze nechápu proč takové analytiky ještě někdo platí.
    bořivoj
    • Re: blamáž analytiků
      08.11.2007 21:24

      Nu opravdu to nevypadá dobře, špatných zpráv přibývá (např. dnes naše inflace). Ještě, aby rupla Čína nebo zaúřadoval Usáma či kurdové :-(. Sledoval jsem reagenci na změny v USA směr Evropa a dál ČR v minulých 10 letech a vychází mi, že v roce 2009 tu máme u nás recesi jak vyšitou. Nechápu proč se Ti Američani tak zadlužujou na ty jejich dřevěné baráky a nesmyslné zboží. Mne tedy banky na kreditku jen tak nezlákaj :-)). Unás budou možná lidí rozpouštět úspory, aspoň že tak.
      Přemek Slaný
  • Blamáž analytiků
    08.11.2007 19:29

    važení Analytikové, přestaňté z tou Vaší pseudofilozofií. Jste již trapní, pokud říkáte že je vše v pořádku tak se zatracené mýlíte, či lžete. Nebo lhát přímo musíte. Přivedete akorád investory drobné na mizinu. Já nevím zda-li jste zaslepení vývojem ve světě. Myslím vývojem komodit (zlata, ropy, ), situací na hyp. trhu a inflačními tlaky pro pseudo snížení úrokových sazeb, které nepřinesou nic dobrého, ale naopak. Opravdu nevím, co na svých místech děláte, když se blíží zcela jistě krach. A Vy budete doporučovat Vaše slavné upgrade. Tomu může věřit pouze člověk nesledující situaci který důvěřuje Vám. Ale já jakožto ekonom se Vám musím smát. Čekám za bukem až se situace uklidní, což tak rychlé nebude.
    amd3@seznam.cz
Aktuální komentáře
20.01.2026
17:11IPO CSG bez drobných investorů a ČEZ pod tlakem politiky
16:18Ministr financí USA věří, že Evropané kvůli Grónsku nevyhrotí vztahy s USA
16:05Ministři financí EU zvažují protiúder na nové hrozby z USA
15:35Šéf Microsoftu: Závod AI rozhodnou náklady na energie
14:07Netflix změnil podobu dohody s Warner Bros. Nově zaplatí kompletně v hotovosti
14:02Hyperbýčí sentiment pod tlakem. Geopolitika srazila americké futures hluboko pod nulu
13:00Rizika pro dluhopisy stoupají, když trhy zůstávají pod tlakem geopolitiky  
12:05Prodej dluhopisů ve světě zrychluje. Investoři se obávají rostoucích deficitů
10:03CSG by při IPO mohla získat až 3,8 miliardy eur. Nabídka byla pokryta během několika minut
8:57Kofola kupuje společnost Nobilis Tilia, která vyrábí čistě přírodní kosmetiku
8:49IPO CSG již pokryto, účast retailu stále nejasná. Americké futures temně rudé  
8:44Rozbřesk: Další TACO trade před námi?
8:44Cena zlata poprvé překonala 4 700 dolarů
6:06Micron: Nedostatek paměťových čipů je „bezprecedentní“ a potrvá roky  
19.01.2026
17:06Měknutí amerického inflačního cíle a evropská rovnováha
16:43CSG údajně začne zítra sbírat objednávky, na amsterdamské burze má mít debut v pátek
15:57Trumpova cla by v Evropě zasáhla auta, léky, luxus i energetické firmy
14:20Škoda Auto loni celosvětově zvýšila dodávky vozů o 12,7 pct na 1,043.900
13:38PODCAST Týdenní výhled: Trump zvyšuje cla, Evropa chystá odvetu a reportovat bude Netflix  
13:25Trumpova cla ukazují, která aktiva fungují jako bezpečný přístav, a která nikoli  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data