Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
„Den dikůvzdání“ - bude za co děkovat?...Ropa na 100 USD a akciové trhy pod prodejním tlakem

„Den dikůvzdání“ - bude za co děkovat?...Ropa na 100 USD a akciové trhy pod prodejním tlakem

21.11.2007 11:01
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Zítra oslaví Severní Amerika největší svátky v roce a dle posledního vývoje na trzích letošní krocan nebude tak „tučný“ jak se ještě na začátku října zdálo. To byl index Dow Jones opět nad 14 000 body a všichni si pochvalovali rychlé zotavení ze srpnových minim. Teď jsou na tom opačně, protože se obávají, že se tato minima objeví právě po svátcích.

Dnešní rychlý propad západoevropských indexů této úvaze nahrává, když včerejší závěr indexu Dow Jones nad psychologickou hranicí 13 000 příliš nezabírá. Asijské trhy a zejména japonská měna dnes zaznamenaly velice aktivní obchodování a index Hang Seng klesl o 4,15 %.

Mezi nejvíce ztrácejícími tituly opět nechybí bankovní tituly, ale také největší exportéři, jejich tržby závisí na vývoji americké ekonomiky, kterou včera zchladily „minuty Fedu“, když v nich zaznělo snížení odhadu růstu americké ekonomiky na 1,8 % až 2,5 % v roce 2008. To, spolu s cenou ropy blížící se magické hranici 100 USD, zapůsobilo negativně na akcie Volkwagenu a Philipsu, když obě společnosti mají značnou část tržeb na severoamerickém trhu.

Celkově na trzích pokračuje vliv negativní nálady a dnešní vývoj futures na americké indexy indikuje, že se Američané na své svátky odeberou z další ztrátou na Wall Street.


Váš názor
  •  
    21.11.2007 12:37

    ...a to se docela zapomíná (nebo spíše se to uvede, až bude po Thanksgiving) jaké "psí kusy" dělal dolar každoročně v tuto dobu. Připomenu jen tohle, jaký asi bude sentiment, si každý může domyslet: 2004 (25/11) pokles USD z ca. 1,305 na 1,33 v týdnu kolem TGD 2005 (24/11) bez poklesu - výjimka potvrzující pravidlo ;-) 2006 (23/11) pokles USD z ca .1,29 na 1,33 v týdnu kolem TGD, a v dalším týdnu až 1,349 2007 (22/11) zatím pokles "jen" z ca 1,465 na max. 1,485.... nezdá se vám to zatím málo ?
    Predator
    •  
      21.11.2007 12:38

      ...docela blbě to tady na partě zalamuje :-(
      Predator
      •  
        22.11.2007 2:51

        jo to fakt milujem, to filtrovanie enterov. clovek sa snazi kulturne pisat a web to zkurvi...
Aktuální komentáře
12.02.2026
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 procenta
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m