Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Averze k rizku poslala forint dolů... a další devizové zprávy

Averze k rizku poslala forint dolů... a další devizové zprávy

08.01.2008 9:44
Autor: 

Český devizový trh upadl do letargie, když se měnový pár EUR/CZK již druhý den v řadě pohyboval v super úzkém pásmu 26,09-26,17. Na nízké volatitilitě nic nezměnily ani umírněné komentáře guvernéra Tůmy pro německou verzi Financial Times.
 
Dnešek nebude na devizovém trhu zřejmě jiný – trh bude vyčkávat na prosincová inflační čísla, která budou zveřejněna zítra ráno.

Americký dolar si i po velmi slabých payrolls a nezměněné (mírně jestřábí) rétorice prezidenta ECB Tricheta udržuje své pozice, které se nacházejí relativně daleko od listopadového historického minima (EUR/USD 1,4943).
 
Dnes je kalendář ekonomických událostí v USA a EMU celkem nezajímavý, tudíž kurz eurodolaru by mohl oscilovat i nadále bez trendu v blízkosti úrovně 1,47.

Slovenská koruna v pondelok iba mierne oslabila. Domáci kalendár bol prázdny a pohyby kurzu boli minimálne. EUR/SKK osciloval v pásme 33,330-33,440. Koruna napokon zakončila deň na úrovni EUR/SKK 33,405.

Dnes sme opäť bez čísiel a až koncom týždňa čakáme na CPI a zahraničný obchod. Pre dnes odhadujeme pohyb v pásme EUR/SKK 33,300-33,500.

Zlotý včera mírně oslabil, po úvodních EUR/PLN 3,603 končil den na 3,613. Obchodování však bylo klidné a ztráty měny lze připsat spíše negativní náladě na rizikovější trhy.

Bez významnějších událostí je i dnešní den. Před čtvrtečním zasedáním ECB by mohla být i dnešní nálada klidnější a mohla by udržet zlotý v pásmu kolem současných hodnot.

Forint začátkem týdne ztrácel, po ranních EUR/HUF 254,90 končil na 255,35. Maďarská měna byla opět ovlivněna náladou na rizikovější aktiva, a ta byla po pátečních amerických payrolls stále slabá, i když akciové trhy ve světě oživily.

Dnešní deficit loňského rozpočtu bude zveřejněn až později, a tak jeho vliv bude omezený. Ranní růst asijských akcií by ale mohl alespoň dočasně náladu změnit a z toho může profitovat i maďarská měna.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
6:07Kashkari: Inflace a trh práce jsou nyní ve svém vlivu na monetární politiku v rovnováze. Uvidí se, co udělá konflikt a ceny ropy
10.03.2026
21:05Wall Street při pokračující nejistotě kolem Íránu nenavázala na včerejší euforii  
17:53Komisař pro energetiku doporučil zemím EU snížit daně z energií
16:45Před sociálním inženýrstvím by měl dobře fungovat samotný základ
14:49Španělská dcera CSG je pro podezření ze zapojení v korupční kauze na černé listině agentury NATO
12:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3006202306
12:25Euforie na trzích - TACO opět funguje. Co na to Írán?  
12:11Konflikt s Íránem může podle Trumpa brzy skončit. Hormuz ale zůstává uzavřený  
10:49Česká inflace je nízká kvůli energiím a potravinám, ale íránský konflikt situaci může změnit
9:28Skupina M2C hlásí stabilní obrat. Ziskovost stlačily posunuté akvizice a náročné ekonomické podmínky
9:15Dvě české zbrojovky v Amsterdamu? Colt CZ usiluje o duální listing
9:03Rozbřesk: Mimořádně turbulentní ropa. Dle Trumpa je válka „téměř u konce“
8:57Trump hlásí brzký konec války. Ropa klesá, futures stoupají  
8:40Gevorkyan dvociferně roste. Výsledky i akvizice v Itálii pohnou výhledem do roku 2029
6:01Bude AI nakonec nejvíce doléhat na profese s vyšší kvalifikací?
09.03.2026
17:35PODCAST Týdenní výhled: Ropa zdražuje, trhy začínají brát íránskou válku vážně  
17:09Sektorové valuační extrémy - průmyslová renesance, finanční úpadek
15:52Ropa může i po skokovém růstu ceny ještě dál výrazně zdražit
15:05ON-LINE: Ropa nad 100 dolary, Saúdská Arábie už snižuje produkci
15:03Yardeni zvýšil pravděpodobnost tržního kolapsu na 35 procent. Čeká nás turbulentní období  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - CPI, y/y