Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výprodeje v Asii pokračují i počátkem nového týdne

Výprodeje v Asii pokračují i počátkem nového týdne

21.01.2008 9:27

Asijské akcie dnes obnovily pohyb směrem dolů a vymazávají mírné zisky posledních dvou dnů. Vlna výprodejů zasáhla celý region v obavách, že zpomalení americké ekonomiky bude mít dopad na výkonnost asijských společností. Regionální index MSCI Asia Pacific ztratil 3,2 % a nachází se na nejnižších hodnotách od 20.srpna. Nejistotu ohledně vývoje americké ekonomiky nezmírnil ani naplánovaný stimul v objemu až 150 mld. USD, který byl veřejnosti představený 18. ledna.

Japonský index Nikkei 225 oslabil o 3,86 %. Hongkongský index Hang Seng momentálně oslabuje o 4,87 %. Australský ASX 200 index zavřel o 2,9 % níže.

V poklesu pokračoval bankovní sektor. V Číně oslabily akcie největších bank. Bank of China propadla o 3,7 %, Industrial & Commercial Bank of China ubrala 4 %. V Austrálii vyprodávali investoři akcie největší banky v zemi National Australia (-2,9 %) a Commonwealth Bank Australia (-4,6 %).

Prudký pokles zaznamenaly akcie Rio Tinto (-7,9 %) poté, co rival BHP Billiton neprovedl novou nabídku převzetí akcií jak se minulý týden očekávalo. Společnost BHP Billiton nebude schopna učinit novu nabídku před limitním datem, který byl stanoven na 6. února.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.02.2026
6:03Waymo – bezpečnost robotaxíků a další expanze
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí
17:26Sny a skutečnost čínsko-amerických dluhových vztahů
16:00PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
14:18Argumenty ČEZ jsou závažné, jednání Bulharska tolik ne, odmítl tribunál nároky na náhradu škod
13:32Lone Pine Capital: Na trhu vznikají bílá místa, AI je superbýčí faktor
12:55Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:45Bez honu za AI a bez paniky: Apple těží z odpoutání se od Nasdaqu
10:31Bayer žádá soud o schválení urovnání Roundupu, navýšil rozpočet na právní výdaje
10:30Akcie ožívají a opatrně se začínají zvedat i technologie  
10:10Guvernérka ECB si údajně zkrátí mandát, chce Macronovi umožnit ovlivnit volbu nástupce
10:08AI může nahradit více než polovinu podnikového softwaru, tvrdí šéf Mistral AI
8:49Rozbřesk: EU chystá „28. režim“: jeden evropský trh bez bariér?
8:47Anthropic uvádí nový AI model, Apple zrychluje vývoj nositelných zařízení a Lagardeová může opustit ECB předčasně  
6:06Yardeni: Boom ekonomiky a chytří kluci v technologických firmách
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  
17:26Investované stovky miliard dolarů a pár procentních bodů požadované návratnosti
16:03Invesco: Zlato pohání investiční poptávka, fundamenty slábnou. Férová cena je na 3 500 USD
15:32Paramount má sedm dní na to, aby přesvědčil Warner Bros. Mluví se o 31 dolarech za akcii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD