Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Microsoft si na převzetí Yahoo zřejmě půjčí, a to poprvé vůbec

ČTK: Microsoft si na převzetí Yahoo zřejmě půjčí, a to poprvé vůbec

04.02.2008 16:18
Autor: ČTK

Seattle 4. února (ČTK) - Americký softwarový obr Microsoft si na případné převzetí internetové firmy Yahoo asi půjčí, a to poprvé ve své historii. V nabídce za 44,6 miliardy dolarů (777,5 miliardy Kč) v hotovosti a akciích bude hotovost přesahovat 20 miliard dolarů, řekl dnes investorům finanční ředitel Microsoftu Chris Liddell.

"Většinu z toho můžeme financovat hotovostí, kterou máme. Je ale pravděpodobné, že si nakonec vůbec poprvé půjčíme," uvedl Liddell. "Bude to spojení hotovosti, kterou máme v ruce, s dluhem," dodal. Podle něj by se akvizice mohla uzavřít do konce roku.

Podle informovaných zdrojů ale Yahoo pokládá nabídku Microsoftu za podhodnocenou. Jako jednu z možností, jak na plán Microsoftu reagovat, místo toho údajně zvažuje spojení s internetovou jedničkou Google. Yahoo na krok Microsoftu oficiálně uvedla pouze, že její správní rada nabídku vyhodnotí.

Podle analytiků by ale spojení Yahoo s Googlem nemohlo dostat souhlas antimonopolních úřadů. V internetovém vyhledávání a reklamě by prakticky vznikl monopol. Podle analytiků ale může mít snaha Yahoo najít alternativního partnera za cíl pouze donutit Microsoft zvýšit nabídku.

Generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer předpokládá, že vedení Yahoo i její akcionáři nabídku rychle schválí. Dodal, že spojení Microsoftu s Yahoo posílí konkurenci na trhu internetové reklamy, kde má nyní jejich rival Google dominantní pozici s podílem kolem 75 procent, napsaly agentury Reuters a AP.


Váš názor
  • půjčí si od
    04.02.2008 17:48

    Půjčí si od KB, čekejte rúst akcií
    všeználek
Aktuální komentáře
31.03.2026
12:53Goldman Sachs: Rekordní shorty otevírají prostor pro prudký odraz akcií, ale rizika se obrací směrem vzhůru  
12:30Inflace v eurozóně vzrostla na 2,5 procenta
11:36ČSÚ potvrdil loňský růst HDP o 2,6 %. Česká ekonomika má za sebou nejrychlejší rok od 2022
11:17Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru  
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa