Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Negativní sentiment na globálních trzích se i dnes přenesl na pražskou burzu

Negativní sentiment na globálních trzích se i dnes přenesl na pražskou burzu

07.02.2008 17:17

Pražská burza si dneska prošla opět zajímavou seancí. Úvod se nevedl tak v pesimistickém duchu jak jsme očekávali a index pražské burzy otevřel výše, ale v průběhu dopoledne pomalu ztrácel na své síle s tím jak klesaly futures na americké akcie. Až do půl druhé byla nálada ospalá, probíhalo minimální množství obchodů a index PX ztrácel jedno procento. Ovšem poté zabraly evropské trhy dolů a pražská burza nebyla pozadu. Během jedné hodiny nabrala kurz o dalších jeden a půl procenta níže. Investoři se probudili, aktivita se zvýšila a index PX nakonec zakončil 2,06 procenta v záporu.

Vítězem, co se volatility týče, dnes byla Zentiva, která se dokonce obchodovala pod 900 korunami, avšak v poslední hodině obchodování přišly na trh nákupní objednávky a Zentiva tak zakončila seanci o jedno procento níže. Také Pegas si dnes odepisuje jedno procento při téměř nulovém objemu (5 mil. CZK). Hranici dvouprocentního poklesu nepřekonaly ČEZ a Telefonika 02, které také při velmi nízkém objemu kopírovaly sentiment na zahraničních trzích. Zbylé tituly si odepisují více jak dvě procenta a to bez výraznějších korporátních zpráv.

V závěru seance každý čekal na otevření amerického trhu, který překvapivě neotevřel jedno procento níže, jak indikovaly futures, nýbrž osciluje okolo nulové hodnoty. Další vývoj na pražské burze není jednoznačný jako není jednoznačný směr na americkém trhu a dodejme, že vývoj v zámoří je pro evropské trhy i pražskou burzu klíčový. Za čtrnáct dní začíná výsledková sezóna na SPADových titulech, kdy by se jednotlivé tituly mohly odpoutat od globálního sentimentu.

Denní souhrn závěrečných cen ze SPADu
ze dne 07.02.2008
Název Závěrečná cena Změna (%)
AAA 28.44 -3.76
CETV 1617.00 -2.30
ČEZ 1202.00 -1.72
ECM 835.50 -2.29
ERSTE BANK 908.10 -2.04
KOMERČNÍ BANKA 3758.00 -2.82
ORCO 1675.00 -2.05
PEGAS NONWOVENS 657.50 -0.95
PHILIP MORRIS ČR 7226.00 -2.10
TELEFÓNICA O2 C.R. 488.50 -1.81
UNIPETROL 287.80 -2.93
VIG 1393.00 -0.14
ZENTIVA 932.50 -1.01
Největší vzestupy
Název Změna (%)
Největší pády
Název Změna (%)
AAA -3.76
UNIPETROL -2.93
KOMERČNÍ BANKA -2.82
CETV -2.30
ECM -2.29


Váš názor
  • Amerika a Evropa
    07.02.2008 18:19

    A znovu se ikázalo, že původce problemu Amerika ja relativně v pohodě zatímce se Evropa brodí ve vlasní krvi. Na české burze operovali zajména čeští prodejci zatímce zahraniční např u ČEZ pevně drželi kotu 1200 Kč. Je to hodně o nervech českých investorů,
    SAM
    • Re: Amerika a Evropa
      07.02.2008 19:39

      Jakoby tady neexistovaly skupiny vyzrálých,schopných a hlavně vlastní hlavou myslících MM,ALE JENOM STÁDO VYPLAŠENÝCH OSLÍKŮ V BÍLÝCH KOŠILKÁCH,kteří se nechají vodit jen po předem vytyčených spáslých a nevýživných pastvinách.Jen tak dál,ukázali jste širokým masám,že vaše znalosti byznysu jsou velice povrchní a je jich poskrovnu.Obchodovat tím stylem,uvidíme co na to Amerika,je tristní.Je to jako žít bez duše a bez vlastního názoru.Řídit se stádovým efektem a nebrat v potaz fundament,to je luxus hodný blázna hrajícího ruskou ruletu.
      ing.Halíř
Aktuální komentáře
18.06.2026
8:48ČNB rozhoduje o sazbách, podpis mírové dohody uklidňuje trhy a Fed pod Warshem přitvrzuje  
6:06IEA: Poptávka po ropě slábne, zásoby OECD jsou nejníže za 30 let  
17.06.2026
22:52Premiéru Kevina Warshe zastínil jestřábí obrat vedení Fedu
20:55Fed ponechal úroky beze změny, naznačil však jejich zvýšení
17:02Na jak silných nohou trh stojí po „11 % korekci“?
14:48Traders Talk: Polovodiče táhnou rally, ale mohou bolet nejvíc. Co teď hrát?
13:04SpaceX překonala Amazon a krátce i Microsoft. Její růst ale stojí na křehkých základech  
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL
8:46SpaceX pokračuje v letu do stratosféry, Volkswagen je pod tlakem a dnes bude mít premiéru nový šéf Fedu  
6:00Warsh chce změnit Fed. Méně komunikace, více flexibility  
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Předstihový index Conference Board, m/m