Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tržby Zentivy předstihly očekávání trhu

Tržby Zentivy předstihly očekávání trhu

14.02.2008 12:36
Autor: 

Zentiva (978 CZK, 1,40%) dnes oznámila, že předběžně očekává, že za rok 2007 dosáhla čistých tržeb na úrovni cca. 16,7 mld. . Tržby by tak vzrostly v porovnání s rokem 2006 o 19 %. Číslo předstihlo konsensus trhu, který podle Reuters čekal v průměru 16,42 mld. . Odhad Patrie 16,5 mld. byl skutečnosti blíže.
 
Čisté tržby za čtvrté čtvrtletí 2007 vzrostly v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 34 % a dosáhly hodnoty přibližně 5,5 mld. , čímž také předčily odhad trhu.

Zentiva v tiskové zprávě k výsledkům dále zmínila některé sledované trendy. Turecká akvizice přispěla k celkovým ročním tržbám 2,7 miliardami korun. Na domácím trhu naopak tržby kvůli cenové erozi poklesly o sedm procent. Celkové výsledky jsou v souladu s dříve avízovaným nárůstem tržeb za rok 2007.

Zentiva se zaměřuje na výrobu generik, což jsou kopie originálních léků, kterým vypršela patentová ochrana. Celkem společnost zaměstnává téměř 6400 lidí a má výrobní závody v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Turecku. Ročně vyrobí zhruba 850 milionů balení léků.

Detailní informace týkající se výsledků hospodaření za rok 2007 poskytne Zentiva dne 10. března 2008 ve 12:00, kdy uveřejní své předběžné neauditované hospodářské výsledky za rok 2007.

(Zdroj: Tiskové prohlášení Zentivy, ČTK, Reuters)

Komentář Patrie k vydaným výsledkům bude následovat 

Váš názor
  •  
    14.02.2008 13:13

    Abyste se z toho nezbláznili!!! Vy se strašně divíte, že farmaceutická společnost takových rozměrů vydělává na zdraví lidí? A ještě to považujete za úžasný výsledek? FUJ!!!
    jojo
Aktuální komentáře
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022
11:32Ropa zpět u stovky a akcie pod tlakem. Írán se zaměřil na ropnou infrastrukturu  
11:30IEA: Válka s Íránem způsobila největší narušení dodávek ropy v historii
11:30Zalando expanduje v USA mimo e-shop. Jeho podnikovou platformu adoptuje Levi’s. Akcie rostou o 13 procent
11:19Komentář analytika: Výsledky ČEZ mírně zaostaly za očekávaními, výhled nižší. Dividenda indikována do rozpětí 31 až 42 Kč  
11:01Maloobchodní tržby v lednu meziročně vzrostly o pět procent
11:00Průmyslová výroba v ČR v lednu zpomalila meziroční růst na 2,8 procenta
9:10Rozbřesk: Ceny benzínu v USA letí vzhůru. Jak to Fed vyhodnotí?
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření Skupiny ČEZ za rok 2025
8:54ČEZ zveřejnil opatrný výhled, ropa skočila zpět nad 100 USD a napětí v Íránu udržují neustále se měnící vyjádření Trumpa  
7:25ČEZ dosáhl zisku, který dává prostor dividendě až 42 korun na akcii. S jakými čísly počítá výhled pro letošek?
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
13:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD