Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie zaznamenala největší nárůst za 7 týdnů. Býci se vrátili do bank, rostly také výrobci elektroniky

Asie zaznamenala největší nárůst za 7 týdnů. Býci se vrátili do bank, rostly také výrobci elektroniky

02.04.2008 9:01

Asijské trhy dnes zaznamenaly prudký obrat do zelených čísel a následovaly tak včerejší vývoj na amerických a západoevropských trzích. Nákupní euforii rozproudily spekulace, že banky dokážou překonat komplikovanou situaci na úvěrových trzích a podpoří tak globální růst, a banky Lehman Brothers a UBS oznámily, že plánují zvýšit svůj kapitál o 19 mld. USD. Japonský index Nikkei 225 přidal 4,21 %, hongkongský Hang Seng poskočil 4,4 %, a australský ASX/S&P 200 zpevnil o 2,6 %. Čínský index CSI 300 si ani po dnešní seanci nedokázal připsat zisky a dokonce prohloubil včerejší ztrátu.

Největší zisky připsal finanční sektor v čele s japonskými a australskými bankami. Finanční sektor v Asii je v této chvíli oceněn zhruba na úrovních 13,9 násobku očekávaných zisků, což je asi o 15 % méně než 1. ledna. Akcie australské banky Macquarie rostly o 9,9 % poté, co její mluvčí prohlásil, že banka nemá žádné sub-prime investice. Největší japonská banka Mizuho Financial Group poskočila o 9,5 %, Nomura přidala 8,3 % a hongkongská HSBC přidala 2,3 %.

Japonský Nikkei podpořil také sektor výrobců elektroniky a automobilky. Impuls exportérům poskytl také slabší jen, který za 3 dny oslabil vůči americké měně z úrovní kolem 99 USD/JPY na 102 USD/JPY. Akcie Sony posílily po včerejších 1,5 % o dalších 5,4 %. Jihokorejský Samsung rostl o 3,9 %. V sektoru výrobců automobilů rostly akcie Toyota Motor (+4 %) a Honda Motor (+7,1 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %
15:35Bitcoin překročil 80 tisíc dolarů. Poprvé od ledna
14:02Akciové trhy opět táhne jen hrstka titulů. Extrémně úzká rally zvyšuje šance na korekci  
13:14Dánsko pozastavuje rozšiřování datových center kvůli přetížení sítě
12:11Akcie začínají týden smíšeně po dobrých výsledcích a další falešné naději kolem Íránu  
10:49Nový šéf Berkshire Hathaway Greg Abel se představil investorům. Slíbil stabilitu a čeká na příležitosti
9:28Rozbřesk: Česká ekonomika klopýtla, Írán za to ale zatím nemůže
9:15Král meme akcií má nový cíl. GameStop navrhl koupi eBay za 56 miliard dolarů
9:15Primoco hlásí nejlepší první kvartál v historii. Tržby přesáhly 100 milionů
8:38Trump chce doprovázet lodě v Hormuzu, GameStop chce koupit eBay, v Londýně je dnes zavřeno  
6:08Míří Elon Musk k vytvoření Berkshire Hathaway umělé inteligence?
03.05.2026
9:22Víkendář: Proč některé země nedokázaly to, co USA a Anglie?
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00HU - PMI v průmyslu
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu