Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Čtvrtletní zisk IBM vzrostl o čtvrtinu a překonal očekávání

ČTK: Čtvrtletní zisk IBM vzrostl o čtvrtinu a překonal očekávání

17.04.2008 8:37
Autor: ČTK

Zisk přední americké počítačové společnosti IBM (120 USD, 2,82%) se v prvním čtvrtletí zvýšil meziročně o 26 procent na 2,32 miliardy dolarů a výrazně překonal odhady. Firma spolu se středečními výsledky předložila i přes slabou americkou ekonomiku příznivý výhled na celý letošní rok; vyslala tím povzbuzující signál pro celý světový technologický sektor.
 
Akcie IBM reagovaly na zprávu vzestupem o 2,7 procenta a od ledna získaly více než 20 procent. "Je to skvělé pro celý sektor technologií. IBM je vůdčím titulem globálních technologických akcií, zejména v oblasti služeb," řekl agentuře Reuters Ted Parrish z investičního fondu Henssler Equity Fund. Podobně příznivou zprávu přinesl pro technologický sektor o den dříve přední výrobce čipů Intel (22 USD, 5,83%).

IBM zvýšila výhled zisku pro celý rok o tři procenta na 8,50 USD na akcii. V prvním čtvrtletí tento zisk dosáhl 1,65 dolaru, což překonalo odhady analytiků o 20 centů.

Tržby IBM stouply o 11 procent na 24,5 miliardy dolarů a předčily očekávání o 800 milionů dolarů. Sedmi procentními body k růstu tržeb přispěl pokles kurzu dolaru.

IBM je největší světovou společností technologických služeb a získává dvě třetiny svých příjmů mimo USA; příjmy ze služeb a softwarových kontraktů se na jejích aktivitách podílejí asi polovinou; to společnosti poskytuje ochranu před prudkými zvraty v ekonomice.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.01.2026
16:17Goldman Sachs: Investice do AI se ve vztahu k růstu ekonomiky hodně přeceňují
9:34Víkendář: Směrem k digitálnímu euru
09.01.2026
22:00Smíšená data z trhu práce nezabránila S&P 500 v růstu na nová maxima  
18:09Rozhoduje hotovost
16:36Traders Talk: Netflix u ročních minim, ČEZ zůstává stálicí a IPO Czechoslovak Group
15:35Trh práce v prosinci zůstal v zajetých kolejích, Fed může snižovat, a to finančním trhům stačí
14:53KKCG Real Estate Financing a.s. - Oznámení o manažerských transakcích
14:35Akcie Rolls-Royce stanovují nová maxima každý den roku 2026. Co stojí za jejich růstem?
13:02Perly týdne: Směrem k silnějšímu růstu bez nižších sazeb?
11:40Den D pro Trumpova cla? Nejvyšší soud dnes možná rozhodne
10:58Míra nezaměstnanosti v prosinci podle očekávání vzrostla na 4,8 %
10:38Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:37Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2026
10:36Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 4. čtvrtletí 2025
10:10CSG by mohla oznámit IPO už příští týden. Strnad cílí na valuaci 30 miliard eur
10:03Rio Tinto opět jedná o převzetí Glencore. Vznikl by největší těžař světa
9:08Zahraniční obchod Německa slábne. Automobilky zrychlují, energetika brzdí
8:58Rozbřesk: Obchodní schodek USA se zázračně snižuje, což zvyšuje odhady HDP
8:47IPO CSG v Amsterdamu může přijít už příští týden, akciemi i dluhopisy může zahýbat rozhodnutí Nejvyššího soudu USA o clech  
6:07Nejvýnosnější sázka trhu pokračuje, ale varování přibývá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data