Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolar vrátil zisky a pomohl koruně zpět

Dolar vrátil zisky a pomohl koruně zpět

21.04.2008 16:56
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Po úvodním oslabení koruna postupně nahrazovala ztráty, aby se před závěrem dostala zpět na 25,07 CZK/EUR. Změna oproti pátku je tak minimální. Negativní vliv silnějšího dolaru se v průběhu dne vytratil spolu s tím, jak se dolar vrátil nad hranici 1,5900 USD/EUR.

Ministr financí Kalousek odhaduje letošní deficit veřejných financí na 1,5 procenta HDP, do roku 2011 by pak deficit měl klesnout na 1,2 procenta. Tento ukazatel byl podle dat za minulý rok výrazně lepší než plán, proto je zlepšování výhledu pro další roky logický krok. Zpráva je pro korunu neutrální.

Dolar se ve svém poklesu zastavil těsně před 1,5950 USD/EUR. Dosavadní příznivou náladu zchladily výsledky Bank of America (37 USD, -2,93%), které výrazně zaostaly za očekáváními. K tomu se přidal zástupce ECB Klaus Liebscher se zmínkou, že vysoké ceny ropy začínají tlačit na růst mezd. To je další indikace, že sazby ECB dolů v příštích měsících nepůjdou, sekundární dopady cen ropy patří mezi hlavní obavy banky. Koruna si proti dolaru odpoledne polepšila na 15,75 CZK/USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.