Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zentiva v 1Q očekává růst tržeb o 30 %

    Zentiva v 1Q očekává růst tržeb o 30 %

    24.04.2008 12:26
    Autor: 

    Společnost Zentiva (878 CZK, 0,75%) N.V. oznámila, že očekává čisté tržby za první čtvrtletí roku 2008 ve výši cca 4,4 miliardy , což představuje nárůst o 30% v porovnání se stejným obdobím roku 2007. Výsledky zaostaly za naším odhadem ve výši 4,905 mld. i konsensem Reuters na úrovni 4,48 mld. .

    K růstu podle zprávy společnosti přispěla především nová turecká pobočka, která k celkovým tržbám v daném čtvrtletí přispěla částkou 1,4 miliardy . Toto číslo však stále zaostává za konsensem Reuters, který čekal 1,48 mld. , i naším odhadem ve výši 1,778 mld. .

    Tržby Zentivy v prvním čtvrtletí roku 2008 byly ovlivněny posilováním české koruny, ve které Společnost vykazuje své hospodářské výsledky. Při nezměněném směnném kurzu by se tržby za první tři měsíce roku 2008 zvýšily v porovnání se stejným obdobím roku 2007 o 39 %.

    V prvním čtvrtletí roku 2008 zaznamenala Zentiva následující trendy v hrubých tržbách z prodeje farmaceutických výrobků:

    -V Turecku dosáhla Zentiva hrubých tržeb ve výši 1,2 miliardy .

    -V Rumunsku klesly hrubé tržby Zentivy meziročně o cca 40 %. Při vyjádření v místní měně by to znamenalo meziroční pokles tržeb o cca 30 %. V prvním čtvrtletí Zentiva na tomto důležitém trhu pokračovala v úspěšném řízení pracovního kapitálu.

    -V České republice klesly meziroční hrubé tržby o 10%. Na tomto očekávaném poklesu tržeb se projevilo především zavedení povinných poplatků za návštěvu lékaře a recepty, které zavedla vláda na začátku letošního roku. Tyto změny měly negativní dopad na celý trh.

    -Na dalších trzích dosáhla Zentiva zdravého růstu meziročních farmaceutických tržeb o 11 % (téměř 19 % ve srovnatelných měnách). Nejlépe si Společnost vedla v Rusku, na Ukrajině, v Bulharsku a v Maďarsku.

    Detailní informace týkající se výsledků za první čtvrtletí 2008 poskytne Zentiva dne 19. května 2008 ve 12:00, kdy uveřejní v souladu s dříve publikovaným kalendářem své hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2008. 

    Zdroj: Tisková zpráva společnosti Zentiva

    Komentář Patrie k výsledkům si můžete přečíst ZDE.


    Váš názor
    • Výsledky
      24.04.2008 12:32

      Tak Patria čekala daleko lepší výsledky než zbytek trhu a než ve skutečnosti jsou, ale v poslední dnech, kdy cena jela dolů, se více než očividně vyskytovala právě na oné prodejní straně...
      Klabouch
    Aktuální komentáře
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům
    13:19Goldman Sachs vidí v Evropě přehlížené příležitosti. U dvou akcií očekává více než 100% růst
    11:59Rychlejší růst, vyšší marže a lepší výhled. Lilly překonává Novo Nordisk
    11:40Meziroční růst stavební výroby v ČR v červnu zpomalil na dvě procenta
    11:37Zahraniční obchod ČR v červnu skončil přebytkem 15,5 mld. Kč, meziročně nižším
    11:35Český průmysl zakončil druhé čtvrtletí silně
    11:29Skupina ČSOB v 1. pololetí: Velký zájem o financování vlastního bydlení
    11:26Paměťový sektor je brzda pro techy, trhy jsou na tom dopoledne smíšeně  
    10:27PREVIEW: CSG míří k dalšímu růstu. Klíčové bude tempo obranné divize a vývoj zakázkové knihy  
    8:43Rozbřesk: Inflace v červenci mírně vyšší, ČNB dnes úrokové sazby nezmění
    8:40ČNB rozhodne o sazbách, trhy mezitím sledují Írán a závislost Microsoftu na OpenAI  
    6:08Apple není AI firma. Jeho síla stojí na produktech, ekosystému a disciplíně
    05.08.2026
    22:01S&P 500 po rekordní rally vyčkával, trh sleduje Hormuz i výsledkovou sezónu  
    18:03Prémiové akcie, Mag495 a další pokračování současného cyklu
    16:05PODCAST ROZHOVORY: Eli Lilly vs. Novo Nordisk. Revoluce v léčbě obezity je podle MUDr. Kunové teprve na začátku
    15:18Booking ukázal odolnost cestovního trhu. Investoři přešli i slabší výhled  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
    9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
    9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
    11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
    14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.