Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza: Americká makrodata nepřinesla oživení

Pražská burza: Americká makrodata nepřinesla oživení


Pražská burza dnes osciluje kolem včerejších uzavíracích hodnot. Zveřejnění amerických makrodat v souladu s očekáváním trhu zatím nevytáhlo PX z negativního teritoria, když si odepisuje 0,47 %. Procentuálně nejvíc si odepisuje ECM (778 CZK, -2,26%) po včerejších výsledcích za 1Q08, když reportovalo vyšší než očekávanou ztrátu (více ZDE). Naopak Orco (1 324 CZK, -1,05%) před zveřejněním výsledků své ztráty zmírňuje a pomalu se šplhá do pozitivního teritoria. V Paříži si tento titul připisuje přes procento. Bankovní sektor přechází po včerejší rally vybíráním zisků, především u titulu Komerční banky (4 136 CZK, -1,31%).

Silný růst je dnes na titulu NWR (562 CZK, 3,25%), který si připisuje další rekord, a obchoduje nad 565 , před zítřejším zveřejněním výsledků a zahrnutím titulu do báze PX . Rostou i akcie ČEZu při objemu kolem 1,5 mld. Na ČEZ (1 320 CZK, 1,69%) byl ráno vydán report od Unicredit, zvyšující jeho cílovou cenu na 1505 .

Okolní trhy momentálně obchodují smíšeně, když se polský WIG 20 propadl do negativního teritoria a odepisuje si 0,82 %, maďarský BUX nadále připisuje 0,49 %, přičemž leadrem se v Budapešti pro dnešek stávají akcie MOL (23 510 HUF, 1,77%).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.12.2025
17:55Trh a společnosti nyní a před 25 lety…
17:06Inflace v listopadu zvolnila, stál za tím vývoj cen potravin
16:31Malý krok pro člověka, velký skok pro AI? Start-up podporovaný Nvidií vytrénoval první model přímo ve vesmíru
15:09Nová studie: Brexit má skutečně znatelné negativní dopady na britskou ekonomiku
13:16Snižování sazeb se chýlí ke konci, "obchod zklamání" posouvá výnosy na šestnáctiletá maxima
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám
11:36KKCG Financing a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
11:20Fed dnes opět sníží sazby, ale co bude dál? Evropské trhy dopoledne většinou v červeném  
11:15Fed míří ke snížení sazeb. Trhy čekají na akciích největší pohyb od března  
9:50SpaceX se chystá na na burzu. Cílí na největší IPO v historii, od investorů chce vybrat přes 30 miliard dolarů
9:41Cena stříbra pro okamžité dodání je na rekordu, přesáhla 61 dolarů za unci
9:38Americká centrální banka dnes zřejmě znovu sníží úrokové sazby
9:25Čína zvažuje omezení přístupu k čipům Nvidie navzdory Trumpovu povolení
8:55Rozbřesk: Po šesti letech německé stagnace přijde v roce 2026 opatrné cyklické oživení
8:53Trhy očekávají rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Evropské indexy pod tlakem  
8:50NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
6:08Investiční výhled 2026: Dopad cel na trhy bohatě kompenzovala vlna nadšení z AI  
09.12.2025
22:03Wall Street bez jasného směru: Trhy vyčkávají na rozhodnutí a prognózu Fedu, novinky k exportním omezením Nvidie  
17:28Valuace amerického trhu a jedno „skoro nic“, které se za pár let stává významnou věcí
16:09Bitcoinové ETF od BlackRocku má vysoký roční výnos, většina investorů ale na něj zatím nedosáhla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Adobe Inc (11/25 Q4, Aft-mkt)
Oracle Corp (11/25 Q2, Aft-mkt)
Synopsys Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
2:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba