Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Barel americké ropy již na dosah 140 dolarů...

Barel americké ropy již na dosah 140 dolarů...

09.06.2008 10:04
Autor: 

Cena americké ropy v pátek vystřelila o téměř 11 dolarů na rekordních 139,12 USD za barel hnána vzhůru oslabujícím dolarem a výroky izraelského ministra o možném útoku na Írán, který je čtvrtým největším producentem ropy na světě. K nákupní horečce přispěl i odhad investiční banky Morgan Stanley, že by ceny mohly do 4.července vzrůst až na 150 USD/barel.

O víkendu klíčoví představitelé organizace OPEC znovu zopakovali, že přes vysoké ceny nevidí potřebu zvyšovat těžbu ropy. „Myslím, že na trhu je ropy dostatek, neslyšel jsem nikoho, kdo by vyzýval k zasedání,“ uvedl šéf libyjského zastoupení v ropném kartelu Shokri Ghanem. Od počátku roku ropa zdražila již o 44 % a podle Ghanema bude pokračovat v růstu i nadále. "Myslím si, že půjde nahoru. Je to trend, který bude určitou dobu pokračovat," dodal.

Íránský zástupce v kartelu Mohammad Alí Chatíbí dodal, že do konce léta by ropa mohla zdražit až na 150 dolarů za barel. Důvodem podle něj bude slabý dolar a situace na Blízkém východě.

(Zdroj: Reuters, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa