Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Inflace v USD nejvýše za 26 let... a další ekonomické zprávy

Inflace v USD nejvýše za 26 let... a další ekonomické zprávy

16.07.2008 18:14
Autor: 

Maloobchodní tržby v ČR v květnu stouply jen o 1,2 % y/y (konsensus: 2,5 %). Výsledek ovlivnil pokles tržeb z prodeje automobilů. Maloobchod přináší evidenci zpomalování růstu ekonomiky v letošním roce.

Spotřebitelské ceny v eurozóně v červnu stouply v souladu s odhady o 0,4 % m/m, meziroční inflace zůstává na 4,0 %.

Inflace v USA nejvýše za posledních 26 let. Spotřebitelské ceny se v červnu zvýšily o 1,1 % m/m (konsensus: 0,7 %). Meziroční inflace je nyní na 5,0 % (bez potravin a benzínu na 2,4 %).

Průmyslová výroba v USA překvapila pozitivně, v červnu stoupla o 0,5 % m/m (konsensus: 0,1 %) po květnovém poklesu o 0,2 %. Míra využití kapacit stoupla ze 79,6 na 79,9 %. Průmyslu pomohl vývoz, tj. slabý dolar.

• Akcie na všech trzích za posledních 9 měsíců ztratily 14 bilionů dolarů. P/E amerického trhu (S&P 500) je nyní na 20,1, při inflaci 5 %, je stále kam klesat. To odpovídá průzkumu Bloombergu, podle kterého budou trhy klesat dalších 6 měsíců s výjimkou Brazílie (která je černým koněm i podle našich strategicky-investičních úvah).

• Očekává se, že Fannie Mae a Freddie Mac pravděpodobně sníží nebo úplně pozastaví výplatu dividend poté, co jejich akcie letos oslabily o 80%.

Wells Fargo překonala odhady výsledků za 2Q08 o téměř 7 % a zvyšuje dividendy; bankovní index KBW posílil o 3,4%.

Abbott Laboratories svými výsledky za 2Q08 také překonala konsensus o téměř 7 %.

• Společnost Charles Schwab pokořila projekce výsledků za 2Q08 o 3,4%.

• Cleveland-Cliffs, největší producent železné rudy koupí uhelné doly Alpha Natural za 10 mld. USD, aby si zajistil dodávky suroviny.

• Zásoby ropy v USA stouply o 3 M barelů, když se čekal pokles přes 2 M. Očekávání slabší poptávky tak podpořil další argument a ceny pokračují v sestupu. WTI je na 134 USD.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.07.2026
17:16Rozšiřování AI dominance a tečka za dlouhodoou stagnací
15:43Červnová inflace v USA překvapila. Klesla na 3,5 procenta
15:40Jaké jsou skutečné zájmy Číny a jak moc její konkurence ovlivní hospodaření amerických firem?
14:27Citi překonala všechny odhady zisku s tím, jak přestavba pod vedením CEO Fraserové nabírá na obrátkách
14:02Goldman Sachs těžila z tržní volatility, obchodování s akciemi bylo znovu rekordní
14:01IBM po předběžných výsledcích prudce padá. V pre-marketu odepsalo přes 20 %
13:26Obchodní divize Bank of America hlásí nejúspěšnější půlrok v její historii
12:53JPMorgan ve druhém čtvrtletí výrazně překonala očekávání, pomohlo obchodování s akciemi
12:08Ve Spojených státech sílí odpor k datovým centrům, hledají se alternativy
10:15Wells Fargo: Odklon od streamingu by mohl akcie Disney zvednout o 40 procent
9:59Export z Číny díky zájmu o umělou inteligenci vzrostl nejvíce od roku 2021
8:54Rozbřesk: Dvojí čínský šok pro evropská auta
8:35Cena ropy vzrostla nad 85 dolarů, evropské futures ukazují pokles, odpoledne reportují americké banky  
6:05Morgan Stanley: Akciová rally se může rozšířit i mimo technologické giganty  
13.07.2026
22:05Konflikt mezi Íránem a USA opět eskaluje  
17:06Extrémní americká prémie a co „není nemyslitelné“
16:08PODCAST Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
15:41USA v Hormuzu obnoví blokádu vůči Íránu a budou vybírat poplatky, oznámil Trump
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  
14:30Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 30.6.2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - CPI, y/y