Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Paulson: Kongres by neměl brzdit záchranný plán

Paulson: Kongres by neměl brzdit záchranný plán

23.09.2008 13:45
Autor: 

Ministr financí USA Henry Paulson má dnes podle agentury Reuters v plánu vyzvat Kongres, aby nezatěžoval návrh na záchranu finančního systému za 700 miliard dolarů nesouvisejícími podmínkami, jež by oddálily řešení klíčových problémů.

"Bouře na trhu dosáhla minulý týden nové úrovně a přelila se do zbytku ekonomiky," řekl Paulson v projevu připraveném pro bankovní výbor Senátu Kongresu Spojených států, jejž získala agentura Reuters. “Musíme přistoupit k další, rozhodné akci, jež by se od základu a komplexně dotkla jádrové příčiny této bouře," dodal Paulson.

Odstranění nelikvidních aktiv z trhů prostřednictvím navrhovaného odkupu vyjde podle Paulsona daňové poplatníky v dlouhodobé perspektivě levněji, než kdyby úvěrové trhy přestaly fungovat. Kongres by se měl zdržet toho, aby návrh "zpomalil dalšími podmínkami, které s problémem nesouvisí nebo nemají širokou podporu", dodal Paulson.

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data