Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
W. Buffet a akvizice British Energy stojí za mírným růstem v Evropě

W. Buffet a akvizice British Energy stojí za mírným růstem v Evropě

24.09.2008 11:27
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Evropské trhy se pohybují v mírném zisku, když trh ovlivňují informace o vstupu společnosti W. Buffetta do společnosti Goldman Sachs (125 USD, 3,54%) v úvodním objemu 5 mld. USD a také nejednoznačné přijetí plánu na vládní odkup ztrátových aktiv v objemu 700 mld. USD Kongresem. Kongresmani nechtějí přenést škody na daňové poplatníky, aniž by byly stanoveny jednoznačné garance z operace. V každém případě první zpráva je jednoznačně pozitivní a akcie Goldman Sachs zpevňují přes 13 %, rostou i akcie dalších finančních titulů např. UBS (20 CHF, 5,59%), především investičních bank. Futures na US indexy se pak pohybují cca +1%.

Na energetickém poli pak působí zpráva o koupi společnosti British Energy (766 GBp, 5,80%) ze strany Electricite de France, transakce v objemu 23 mld. USD. Evropské indexy se tak v úvodu vydaly do růstových úrovní, avšak horší údaj o podnikatelské důvěře v SRN (10:00 IFO index za září) zchladil růstové tendence. Většina klíčových indexů se tak pohybuje v rozmezí +0-0,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y