Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza utržila v minulém týdnu ztrátu, nejvíce naopak získaly realitní tituly

Pražská burza utržila v minulém týdnu ztrátu, nejvíce naopak získaly realitní tituly

29.09.2008 12:33

Český akciový trh, měřeno indexem PX , minulý týden odepsal 3,2 procenta a uzavřel na 1 274,0 bodu. Celkový zobchodovaný objem na BCPP dosáhl 1 269,6 mil. USD, což je 17 procent nad 12měsíčním týdenním průměrným objemem 1 084,8 mil. USD.
 
Společnosti realitního sektoru předvedly minulý týden nejlepší výkonnost. Vůbec nejlepší v minulém týdnu byl developer ECM se ziskem 25 procent. Pěkný růst o 15 procent zaznamenal také Unipetrol. Sanofi-Aventis zvýšila svou nabídku pro Zentivu na 1 150 na akcii z 1 050 a Zentiva uzavřela týdenní seanci silnější o 4,3 procenta. CME oslabila, když se jí od minulého týdne snížila váha v hlavním indexu pražské burzy PX . Nejhůře na tom minulý týden byla NWR a Erste Bank.

Tento týden neočekáváme žádné podstatné korporátní novinky. ČEZ pořádá ve čtvrtek Capital Markets Day a Pegas začne vyplácet dividendu v úterý.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu