Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Caterpillar snížil zisk a předpověděl Evropě do konce roku recesi

Caterpillar snížil zisk a předpověděl Evropě do konce roku recesi

21.10.2008 15:39
Autor: 

Výrobci těžkých stavebních a důlních strojů, společnosti Caterpillar, klesl zisk za 3Q o 6,4 %, když poptávka na rozvíjejících se trzích jen částečně neutralizovala oslabení ve Spojených státech, Evropě a Asii. Čistý zisk za třetí čtvrtletí klesl na 868 milionů dolarů neboli 1,39 dolaru na akcii z 927 milionů čili 1,40 dolaru na akcii před rokem. Tržby meziročně stouply o 13 % na 12,98 miliardy dolarů. Analytici oslovení v průzkumu Reuters Estimates čekali v průměru zisk na akcii 1,41 dolaru při tržbách 11,53 miliardy dolarů.

Společnost potvrdila celoroční výhled, nicméně nastínila pochmurný obrázek většiny vyspělého světa. Podmínky v Severní Americe označila za "recesní" a předpověděla, že Evropa se v recesi ocitne do konce roku.

Caterpillar zároveň vyjádřil optimismus ohledně rozvojového světa, kde by většina zemí měla růst s tím, jak ceny komodit zůstávají nad úrovní povzbudivou pro investice. Firma dodala, že nečeká "celosvětový ekonomický kolaps jako na začátku 80.let".

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.02.2026
14:07Novo Nordisk sníží v USA ceny léků Wegovy a Ozempic až o polovinu
14:06Meta podepsala miliardový kontrakt s AMD. Získá technologie, vliv i možnost stát se velkým akcionářem
12:24Vyhlídky pro německý export se dál zlepšují, panuje ale nejistota kolem cel
12:14Dimon: Část trhu znovu dělá „hlouposti“. Rizika připomínají období před finanční krizí
10:48ČNB schválila prospekt KARO Leather pro přestup na hlavní trh pražské burzy
10:01Nejhorší den za čtvrt století. Akcie IBM potopil nový nástroj Anthropicu
8:57KARO míří na Prime Market, černý AI scénář od Citrini Research otřásl trhy a PayPal centrem zájmu kupců  
8:50Rozbřesk: Úskalí nové hospodářské strategie. Staneme se zemí pro „budoucnost“?
6:04Krugman: Zrušení cel je dobrá zpráva, ale Trump pravděpodobně najde cesty, jak to dobré eliminovat
23.02.2026
18:04Dláždí centrální banky cestu globálnímu ekonomickému boomu?
16:57Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla
8:47Slovenští novináři zpochybňují smlouvy CSG za miliardy, USA zastavují výběr cel podle IEEPA, ale Trump zavádí nové 15% clo  
6:07Průzkum: Evropské akcie už svého vrcholu dosáhly, valuace jsou nejvyšší za 5 let  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data