Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čistý zisk Erste Bank ve Q3 nad očekáváním trhu

Čistý zisk Erste Bank ve Q3 nad očekáváním trhu

30.10.2008 8:39
Autor: 

Rakouská bankovní skupina Erste Bank (438 CZK, 6,21%) vykázala ve třetím čtvrtletí růst čistého zisku po minoritách o 304 % na 826,4 milionu eur včetně mimořádných příjmů 600 milionů eur z prodeje pojišťovacích aktiv. Výsledek překonal konsensuální odhad trhu, který v průměru očekával čistý zisk na úrovni 801 milionů eur, ale zaostal za naším odhadem na úrovni 838,1 milionu eur.

Čistý zisk Erste Bank po odečtení zmíněných mimořádných příjmů meziročně naopak poklesl o 30 % meziročně na 225,1 milionu eur. Ani tento údaj přitom nezklamal trh, neboť analytici oslovení v průzkumu Reuters v průměru očekávali pouze 201 milionů eur.

Skupina Erste Bank dále uvedla, že jí ve 3Q vzrostl čistý úrokový výnos o 9,7 % meziročně na 1,3 miliardy eur, překonal tak průměrný odhad trhu ve výši 1192 milionu eur i náš odhad na úrovni 1 221,1 milionu eur.

Erste Bank také dodala, že rezervy a opravné položky klesly na 218,2 milionu eur z 221 milionů. Poměr nedobytných pohledávek zůstal i po devíti měsících stabilní na 2,5 procenta, uvedla ve zprávě Erste Bank.

Česká spořitelna, která je součástí rakouské bankovní skupiny, vykázala podle dnešní zprávy za 9 měsíců letošního roku konsolidovaný čistý zisk 14,08 miliardy korun.

Rakouská bankovní skupina zároveň uvedla, že očekává v letošním roce růst provozního zisku o 15 procent s tím, že podrobný výhled Erste zveřejní v rámci dne kapitálových trhů v prosinci.

(Zdroj: Reuters)
 
Komentář Patrie k výsledkům bude následovat


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data