Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Snížení sazeb zlotým příliš nepohnulo... a další devizové zprávy

Snížení sazeb zlotým příliš nepohnulo... a další devizové zprávy

27.11.2008 10:09
Autor: 

Růst globálních akciových trhů pomohl včera koruně k dalšímu posílení, přičemž trend nezvrátilo ani rozhodnutí polské centrální banky o snížení sazeb a koruna se tentokrát krátce dostala až pod technickou bariéru 25,0 EUR/CZK.
 
Dnešek bude opět bez dat. Navíc je svátek v USA, proto očekáváme, že by seance měla být velmi klidná s kurzem koruny pohybujícím se v úzkém pásmu nad hranicí 25,0 EUR/CZK. 

Série špatných čísel ohledně americké ekonomiky včera přiživila obavy z recese a přitáhla pozornost k americkým dluhopisům, což pomohlo v posílení i dolaru vůči euru. Měnový pár EUR/USD se z otevíracích hodnot okolo 1,297 během seance posunul až k 1,285 EUR/USD.

Dnes je v USA svátek Díkůvzdání, dnešní obchodování by proto mohlo být poměrně klidné. Ani v Evropě nás nečekají významná data, a tak očekáváme, že by měnový pár EUR/USD měl spíše stagnovat okolo stávajících hodnot. 

Zlotý ve středu prakticky stagnoval kolem úrovně EUR/PLN 3,78. V průběhu dne přitom mírně posiloval, snížení sazeb o 0,25 % ho ale vrátilo k ranním hodnotám. Snížení sazeb bylo sice očekávané, odhady většinou ale počítaly až s dalším zasedáním. K dohadům o dalším vývoj sazeb se odpoledne přidal i člen Výboru pro měnovou politiku M. Noga, který nevylučuje další snížení sazeb o 50 bps v prvním kvartále a to možná již na lednovém zasedání.

Dnešek je bez dalších domácích událostí. Zlotý tak bude reagovat na zájem globálních trhů o rizikovější aktiva. Svátek v USA by přitom měl trhy zklidnit a zlotý by se mohl udržet kolem stávající úrovně i dnes.

Maďarský forint opět prožil velmi klidnou seanci, kdy se měnový pár EUR/HUF pohyboval ve úzkém pásmu 260-262 EUR/HUF.

Domníváme se, že ani dnes by nemělo dojít k žádným významným výkyvům a forint by i nadále mohl udržovat stávající hodnoty.
 
(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
  • pro patrii
    27.11.2008 10:28

    to nemáte novější ilustrační snímky? Pamatuji si, že jsme kdysi kupovali televizi v polsku, bylo to tak v roce 1993, a stála 12 000 000 těch vaších ilustračních peněz :-)
    MS
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data