Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Objem M&A na rychle rostoucích trzích klesnul ve třetím čtvrtletí o 12,3 %

    Objem M&A na rychle rostoucích trzích klesnul ve třetím čtvrtletí o 12,3 %

    08.12.2008 14:28
    Autor: mediafax

    PRAHA (MEDIAFAX) - Objem fúzí a akvizic (M&A) na rychle rostoucích trzích ve třetím čtvrtletí letošního roku klesnul meziročně o 12,3 procenta na 159,7 miliardy dolarů. V pondělí o tom ve své zprávě informovala společnost DealWatch, Internet Securities, Inc.
     
    Počet roste, objem klesá. Přesně tak to vypadalo na poli M&A v prvních třech čtvrtletích letošního roku. Podle dat společnosti DealWatch totiž počet M&A stoupnul za zmíněné období meziročně o 20 procent na 6 100, nicméně jejich objem klesnul o 31 procent na 528,6 miliard dolarů. V samotném třetím čtvrtletí klesnul meziročně objem M&A o 12,3 procenta na 159,7 miliard dolarů při poklesu počtu M&A přibližně o jedno procento.

    „Finanční krize měla na pole M&A zcela jistě negativní vliv. Přestože cena subjektů klesala, a nastupující trhy byly plny možností k akvizicím, investoři zvolili přístup ´počkáme a uvidíme,´ který je nejspíše neopustí do doby, dokud nebude na finančních trzích opět obnovena důvěra,“ komentoval výsledky průzkumu Jakub Siekierzyński, šéf výzkumu M&A u společnosti DealWatch.

    Z rychle rostoucích trhů fúzím a akvizicím ve třetím čtvrtletí jednoznačně dominovaly země BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína), a to jak z pohledu kupců, tak i z pohledu cílů. Investoři totiž v Rusku uzavřeli 331 obchodů, v Číně 281 obchodů, v Indii 182 a v Brazílii 160 obchodů. Naopak nejvíce M&A realizovaly ruské společnosti (321), následovány čínskými (236), indickými (191) a brazilskými (139).


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta
    14:59CSG si vzala úvěr až na 74 miliard korun na refinancování svých stávajících úvěrů
    13:50Trh čeká tři zvýšení sazeb. Podle Kubíčka je takový scénář přehnaný
    12:46Tesla sice prodala více aut, ale poprvé za dva roky spálila víc peněz, než sama vydělala  
    11:58Na akcie doléhá příliš drahá AI, rostoucí výnosy dluhopisů i výsledky  
    11:00Alphabet poprvé od svého IPO vykazuje záporný cash flow. Akcie i přes famózní výsledky klesají  
    10:38UniCredit ve druhém čtvrtletí klesl zisk o 13 procent
    9:21Rozbřesk: Jak Detroit prohrál s Japonskem a proč by Evropa měla zbystřit
    8:36Výsledky dodaly Alphabet a Tesla, Evropa zahájí spíše negativně  
    8:26Prodej aut v EU v červnu stoupl o 13,6 procenta, dál posílili čínští výrobci

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)