Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČTK: Ceny ropy klesly pod 40 dolarů za barel

    ČTK: Ceny ropy klesly pod 40 dolarů za barel

    09.01.2009 17:55
    Autor: ČTK

    Londýn (ČTK) - Ceny ropy dnes klesly o více než pět procent a dostaly se pod 40 dolarů za barel. Výrazný nárůst americké nezaměstnanosti prohloubil obavy ohledně vývoje ekonomiky Spojených států, které jsou největším spotřebitelem ropy na světě.
     
    Cena americké lehké ropy se kolem 17:00 SEČ snížila o 2,21 dolaru na 39,49 dolaru za barel. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zlevnila o 1,72 dolaru na 42,95 dolaru.

    Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že počet pracovních míst se ve Spojených státech v posledním měsíci loňského roku snížil o 524.000. Míra nezaměstnanosti v USA v prosinci vystoupila na 7,2 procenta, tedy na nejvyšší úroveň za téměř 16 let.

    Analytici uvedli, že zpráva zaměřila pozornost ropného trhu na zhoršující se stav světové ekonomiky, ale ceny ropy se budou zřejmě držet v úzkém rozpětí. "V krátkém období je ropa sevřena v docela úzkém rozpětí mezi 40 a 45 dolary," řekl analytik Frank Schallenberger ze společnosti Landesbank.

    Trh podle agentury Reuters podle všeho převážně ignoroval důkazy, že producenti ropy omezují těžbu, aby podpořili ceny. Ty již klesly o více než 100 dolarů z červencového rekordního maxima 147,27 dolaru.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y