Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nižší rating Španělsku... Denní přehled Trhy, data, výsledky

    Nižší rating Španělsku... Denní přehled Trhy, data, výsledky

    19.01.2009 17:52
    Autor: 

    ČR:

    • Česká ekonomika by měla letos zpomalit své tempo růstu na 1,7 %, odhaduje v nové prognóze Evropská komise. Její podzimní odhad počítal s růstem 3,6 %. Příští rok by mělo dojít ke zrychlení růstu HDP na 2,3 %. Evropská komise zůstává ojediněle optimistická. Čím dál tím více prognóz na letošek používá znaménko minus.

    Evropa:

    • Rusko a Ukrajina uzavřely smlouvu o dodávkách plynu na příštích deset let. Smlouva by měla zajistit obnovení dodávek do Evropy přes ukrajinské plynovody.

    S&P naplnila své varování a snížila rating dlouhodobých závazků Španělska ze stupně AAA na AA+. Kvůli špatné ekonomické situaci jsou nyní řadě Irsko a Portugalsko.

    • Britská vláda spustila záchranný bankovní plán číslo 2. Kromě další rekapitalizace bank a rozšíření záruk za jejich aktiva, zahrnuje i povolení pro centrální banku vykupovat toxická aktiva od britských bank v objemu až 50 miliard liber.

    • Evropská komise snížila odhad růstu HDP eurozóny v letošním roce z +0,1 % na -1,9 %. Příští rok by se měla eurozóny vzmoci na růst o 0,4 %.

    • Maďarská centrální banka podle očekávání snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o 50 bps na 9,5 %. Vysoké sazby si žádal neklidný kurz forintu, nyní převládá potřeba uvolnit měnové podmínky z důvodu iminentní hrozby recese.

    • Akcie Royal Bank of Scotland ztratily dnes zhruba dvě třetiny hodnoty po oznámení, že banka očekává za loňský rok ztrátu až 28 mld. GBP. Na této ztrátě se podepsalo zejména přecenění akvizic ve výši 20 mld. GBP. Zpráva stáhla dolů celý evropský bankovní sektor, který ztratil zhruba 10%.

    Ostatní:

    • Čínská ekonomika rostla s největší pravděpodobností nejpomaleji za sedm let. Export za poslední kvartál minulého roku zkolaboval a HDP by podle odhadů měl růst o 6,8% y/y po 9 % v 3Q08.

    Patria Finance Research


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst