Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Další britské zklamání... Denní přehled Trhy, data, výsledky

Další britské zklamání... Denní přehled Trhy, data, výsledky

23.01.2009 18:04
Autor: 

Evropa:

• Britská ekonomika snížila ve 4. čtvrtletí výkon výrazněji, než se čekalo. HDP se snížil o 1,5 % q/q (odhad: -1,2 %). Na informaci negativně zareagovala libra i londýnská burza. Na trhu se objevují sázky na to, že Británie přijde o svůj AAA rating kvůli dopadu finanční krize a nákladech na její sanaci.

• Index nákupních manažerů v sektoru služeb eurozóny v lednu stoupl na 34,5 bodu (odhad: 33,1) z prosincových 33,9 bodu. Obdobně se stejný ukazatel pro průmysl eurozóny zvýšil z 42,1 na 42,5 bodu (odhad: 41,5). V případě měkkých indikátorů jde již o několikáté pozitivní překvapení. Jakoby pesimismus dosáhl svého dna, recese však nikoli.

• Dnes se na evropských akciových trzích vůbec nedařilo sektoru pojišťovnictví, jehož subindex poklesl o 7%. Důvodem jsou spekulace, že britská pojišťovna Prudential Plc, jejíž akcie se během dne propadly až o 16%, má problémy s likviditou.

USA:

• Nový prezident USA Barack Obama dnes přislíbil, že návrh nového fiskálního balíku, který by měl podpořit ekonomiku 825 miliardami USD, by měl být hotov do půlky února.

GE oznámila za 4Q08 zisk ve shodě s odhady analytiků. Zisk dosáhl 3,87 mld. USD (0,36 USD na akcii) což znamená pokles o 43%. Podle CEO má společnost dostatečné zdroje na výplatu dividend a podporu svého AAA ratingu.

Ostatní:

• Tata, která vlastní automobilky Jaguar a Land Rover vyjednává o podpoře s britskou vládou. Prodeje obou značek se v UK propadly stejně jako u ostatních výrobců (VW, Betly, Honda, Nissan), propouští se a omezuje se výroba.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.06.2025
17:28Stáčení kilometrů u ojetin není dobré. Opak je snad ještě horší
17:00Býčí trend na amerických akciích  
16:32Slovenské ministerstvo financí výrazněji zhoršilo výhled růstu ekonomiky země
15:39TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
15:05USA by kvůli svému chování a přesvědčení měly odejít ze Světové obchodní organizace
13:43MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
13:25Týdenní výhled: Obchodní jednání vrcholí a Trump ladí formu  
11:53Akcie v Evropě po pozitivním ránu vychládají. Futures drží vyhlídku růstu na Wall Street  
11:08ČNB: Dluhy domácností u bank v květnu stouply na 2,446 bilionu korun
10:31Fidelity: Evropští střadatelé zaseklí v hotovosti – příležitost uvolnit v příštím desetiletí až 4,8 bilionu eur
9:42Německé maloobchodní tržby v květnu nečekaně klesly o 1,6 procenta
9:34Trump a Carney se dohodli na obnovení obchodních jednání
9:06Rozbřesk: Česká ekonomika jede vpřed slušným tempem, kde je nový normál?
8:48Jak Trump ušetřil vůdce Íránu, skončil a zase začal jednání s Kanadou a další střípky k trhům. Ty na sklonku pololetí porostou  
6:02Bank of America varuje: Riziko bubliny na akciovém trhu roste
29.06.2025
10:09Víkendář: Centrální banka jako superhrdina, který si ale nevěří
28.06.2025
10:01Víkendář: Běžný pohled na krizi a dění kolem roku 2008 může být zavádějící
27.06.2025
22:01Akciová rally zpomalila, Trump ukončil jednání s Kanadou  
17:07Staronový technologický cyklus a jeden nový „Microsoft“ každých pár let
15:28Objem nesplácených úvěrů roste, riziko systémové krize je reálné, bojí se ruské banky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago