Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rating Ruska snížen... denní přehled Trhy, data, výsledky

Rating Ruska snížen... denní přehled Trhy, data, výsledky

04.02.2009 17:57
Autor: 

ČR

Unipetrol oznámil, že ve 4Q08 očekává provozní ztrátu zejména kvůli přecenění zásob, poklesu cen petrochemických produktů a nižším objemům prodeje v důsledku poklesu poptávky.


Evropa

• Výrobce bílého zboží Electrolux oznámil ztrátu před zdaněním za 4Q08 ve výši 530 mil. SEK, což ale byl lepší výsledek než trhem očekávaná ztráta 701 mil. SEK. Vzhledem k napjatému cash flow společnost nebude letos vyplácet dividendy.

Maloobchodní tržby v eurozóně v prosinci stagnovaly, trh čekal pokles o 0,2 %. Listopadový údaj byl ovšem revidován z +0,6 % na -0,1 %. Meziročně je obrat v maloobchodu nižší o 1,6 %.


USA

• Time Warner-management neočekává že by zisky v 2009 měly být výrazně odlišné od 2008 z důvodů snižování počtu zaměstnanců ve Warner Bros a v AOL Internet Unit. Tržby a zisky se propadly více než očekávali analytici. Společnost reportovala čistou ztrátu v 4Q08 16 mld. USD. Akcie oslabily o 2,5% na 9,6 USD.

• Metlife-zisky v 4Q08 se propadly o 12% na 985 mil. USD. Společnost odepsala kolem 403 mil. USD. Tržby posílily o 13% na 14 mld. USD díky ziskům z derivátů. Akcie posílily o 5% na 29,8 USD.

Philip Morris oznámil za 4Q08 71 centů na akcii a překonal konsenus 62 centů. Pro příští rok odhaduje společnost EPS 2,85 – 3,00 dolarů.

• General Electric-prodala první FDIC (Federal Deposit Insurance Corp.) dluhopis v hodnotě 129 mil. USD. Akcie posílily o 1% na 11,5 USD.

• Zaměstnanost v soukromém sektoru se podle průzkumu agentury ADP v lednu snížila o 522k (odhad: -535k) po prosincovém úbytku míst o 659k.

• ISM index v sektoru služeb v lednu nečekaně stoupl na 42,9 bodu (odhad: 39,0) z prosincových 40,1 bodu. Jde o další z "měkkých" indikátorů přinášející zmírnění skepse. Za tím ovšem může stát víra v další záchranářské práce a balíky vlády USA.


Ostatní

• Agentura Fitch Ratings snížila rating Ruska z BBB+ na BBB. Svůj krok zdůvodnila dopady poklesu cen ropy na ruskou ekonomiku a snížením devizových rezerv centrální banky při obraně rublu před oslabováním, kterou Fitch označil za chybnou strategii. CDS spread na 5leté ruské státní dluhopisy se v reakci na zprávu zvýšil o 11 bodů na 719 bodů.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.