Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BNP Paribas hlásí za rok 2008 zisk 3 mld. EUR, dle očekávání

BNP Paribas hlásí za rok 2008 zisk 3 mld. EUR, dle očekávání

19.02.2009 10:18
Autor: Redakce, Patria.cz

I přes čistou ztrátu 1,366 miliardy EUR ve čtvrtém čtvrtletí vykázala francouzská investiční banka BNP Paribas (25 EUR, 2,07%) za celý loňský rok zisk ve výši 3,021 miliardy eur a dostála tak své prognóze celoročního zisku z konce ledna. Poslední tři měsíce roku přinesly francouzskému bankovnímu domu výrazně horší výsledek, než byl miliardový čistý zisk za stejné období o rok dříve. Celoroční srovnání s 7,822 mld. EUR za 2007 také znamená pokles výsledku hospodaření.

BNP Paribas za čtvrté čtvrtletí utržila ztrátu 2,068 miliardy euru před zdaněním ze svého investičního a finančního podnikání. Bankovní skupina však zároveň dodala, že v této oblasti "v lednu zaznamenala vytrvalou aktivitu klientů a dosáhla velmi dobrých výsledků".

Francouzská banka dále oznámila, že ze zisku z minulého roku vyplatí dividendu ve výši jednoho eura na akcii, což je výrazné snížení oproti 3,35 EUR/akcie za rok 2007.

Generální ředitel BNP Paribas Baudouin Prot k výhledu pro letošní rok uvedl, že obchodní prostředí banky bude nadále „velmi obtížné“. Banka podle jeho slov hodlá snižovat svá tržní rizika, posilovat kapitál svými výsledky a s pomocí plánu na podporu růstu a stability francouzských bank.

(Zdroj: AOF)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.04.2026
10:34Výhled na výsledky Philip Morris: stabilní čísla, atraktivní výnos  
9:28Bezvavlasy.cz má nového šéfa, do čela nastupuje Jiří Hendrych
9:10Primoco UAV SE: Významné skutečnosti v roce 2025
9:07Rozbřesk: Umělá inteligence podle posledních průzkumů rozevírá nůžky mezi pracovníky
8:53Primocu druhým rokem klesly tržby i zisk, firma ale hlásí rekordní objednávky
8:49Tržby Primoco znovu klesají, Tabák před výsledky a Slovensko přišlo o stupeň ratingu  
8:45Footshop a.s.: Footshop potvrzuje auditované výsledky za rok 2025
6:04Poslední monetární šok z USA už neměl na rozvíjející se země takový dopad jako v minulosti. Co to ukazuje?
26.04.2026
10:10Víkendář: Forenzní ekonomie – co se děje v zemích, jako Severní Korea?
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data