Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    USA neplánuje znárodňovat ... Denní přehled Trhy, data, výsledky

    USA neplánuje znárodňovat ... Denní přehled Trhy, data, výsledky

    23.02.2009 18:05
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:

    • Guvernér ČNB Tůma (podobně jako dříve M.Singer) upozornil, že při současné úrovni kurzu koruny se sazby snižovat nebudou. Naopak je otázka, kdy sazby zvýšit. Podle P.Řežábka (ČNB) by k umazání ztrát koruny mělo dojít do příštího měnového jednání.

    Evropa:

    Royal Bank of Scotland plánuje podle spekulací na trhu v horizontu tří až pěti let rozdělení na dvě části, když jedna se bude soustředit na zdravý jádrový business, druhá bude vlastnit ostatní okrajová a riziková aktiva. Akcie reagovaly růstem o 13%.

    • Centrální banky ČR, Polska, Maďarska a Rumunska přišly s koordinovanými komentáři na obranu domácích měn, které se utrhly od svých fundamentálních hodnot. Měny v reakci prudce posílily.

    • Náměstek polského MF uvedl, že by země chtěla vstoupit do režimu ERM II v květnu či na začátku června. Jednání o vstupu začnou během dvou týdnů.

    • Maďarská centrální banka ponechala klíčovou úrokovou sazbu podle očekávání beze změny na 9,50 %.

    USA:

    • Americká vláda stojí za bankovním systémem, hlavní banky jsou podle ní více než dobře kapitalizované. Ty, které by nemohly čerpat soukromý kapitál, ho mohou čerpat od vlády. Vláda je přesvědčena, že banky zůstanou soukromé a jakýkoli další kapitál by byl jen dočasným polštářem. Citi a Bank of America posilují o asi 9 %.

    • Podle WSJ by americká vláda mohla změnou preferenčních na kmenové akcie zvýšit svůj podíl v Citi na asi 40 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)