Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ nabídl svým zákazníkům snížení cen elektřiny

ČEZ nabídl svým zákazníkům snížení cen elektřiny

26.02.2009 17:37
Autor: Jiří Fišer, Patria Finance

Společnost ČEZ nabídne domácnostem i podnikatelům na rok 2010 pevné ceny o 15 % nižší než v letošním roce. Nabídka platí do konce dubna. Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě (viz ZDE) s tím, že tak reaguje na pokles velkoobchodních cen elektřiny z poslední doby.

V nabídce firma zohlednila pokles cen elektřiny obchodované na příští rok a současný slabý kurz koruny vůči euru. Společnost zároveň do konce února osloví zákazníky, kteří si již dříve objednali garantovaný pokles cen silové elektřiny v příštím roce o 4 %. Při potvrzení své objednávky si nově budou moci zvolit i nynější upravenou nabídku.

Náš názor:
Nová nabídka společnosti ČEZ s nižšími cenami elektřiny pro rok 2010 reaguje na pokračující pokles cen na Energetické burze Praha v letošním roce. Tato nabídka je určena především zákazníkům, kteří předpokládají v letošním roce růst cen elektřiny ze současných nízkých úrovní, nebo chtějí mít jistotu meziročně nižších cen na příští rok. Je třeba také upozornit, že nejistotu ohledně cen elektřiny v příštím roce zvyšuje vysoká volatilita kurzu koruny vůči euru po jejím letošním prudkém oslabení.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data