Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Na český trh se bouře nedostavila ani dnes, stále postrádáme aktivní hráče... americká makrodata Prahu nicméně lehce rozkývala

    Na český trh se bouře nedostavila ani dnes, stále postrádáme aktivní hráče... americká makrodata Prahu nicméně lehce rozkývala

    06.03.2009 14:47
    Autor: Tereza Špačková, Patria Finance

    Praha dnes opět zůstává mimo zájem větších investorů, obchoduje se tak za velmi podprůměrných objemů. Index PX zahájil seanci v záporném pásmu okolo 634 bodů, již během dopoledne však našel cestu do plusu, když nejvyšší hodnoty 645 bodů dosáhl kolem jedenácté hodiny a aktuálně se pohybuje okolo 640 bodů.

    Velmi nízké, avšak alespoň nějaké objemy si připisuje ČEZ (646 CZK, 1,02%), na kterém se dopoledne objevil kupec, který posunul titul až na 658 , tento titul ale posléze klesl opět pod 650 . Po zveřejnění amerických makrodat si však opět hledá cestu k této hranici. Výraznější sesun potkal CETV (117,99 CZK, -2,89%), který kopíroval včerejší závěr ve Spojených státech, kde titul zakončil na 4,86 USD. Erste Bank (209,5 CZK, -2,33%) kopíruje vývoj ve Vídni, klesala pod 210 , aktuálně osciluje okolo 207 . Komerční banka (1640 CZK, 1,36%) je dnes svědkem růstu k úrovni 1650 . Ostatní tituly si připisují nevýrazné objemy a jejich relativní změna je tak výsledkem pouze velmi slabé aktivity.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Nezaměstnanost