Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Agresivní Fed...denní přehled Trhy, data, výsledky

Agresivní Fed...denní přehled Trhy, data, výsledky

19.03.2009 18:14
Autor: Research, Patria Finance

ČR:

Pegas Nonwovens se za minulé čtvrtletí propadl do ztráty 8,6 mil. EUR a zaostal za odhady hlavně díky FX položkám. Na provozní úrovni jsou výsledky mírně lepší než projekce. Pegas odhaduje, že EBITDA v tomto roce poklesne maximálně o 10%.

USA:

• Fed zaskočil trh (ačkoli jsme o tom včera psali) rozhodnutím kupovat v příštích šesti měsících státní dluhopisy se splatností 2 až 10 let v objemu 300 mld. USD. Navázal tak na Bank of England, Swiss National Bank a Bank of Japan. V reakci na tento krok klesl výnos 10letého státního dluhopisu o 50 bps. Zároveň Fed rozhodl o rozšíření objemu nákupů MBS o dalších 750 mld. USD. Celkový rámec tohoto programu je nyní 1,25 bilionu USD. Cílem obou kroků je snížit sazby/výnosy na delším konci výnosové křivky, od nichž se odvozují hypotéky a další úvěry. Agresivními kroky Fed překvapil trhy: akcie poskočily vzhůru, dluhopisy samozřejmě také, dolar oslabuje.

• Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti minulý týden klesl na 646k (odhad: 655k) z předchozích 658k. Ovšem celkový počet osob pobírajících dávky vyskočil z 5288k na 5323k, zatím trh počítal s 5323k. Situace na trhu práce se nadále zhoršuje.

• Index filadelfského Fedu se v březnu zlepšil na -35 bodů (odhad: -39) z únorových -41,3 bodu, záporná hodnota nicméně indikuje pokračující kontrakci průmyslu.

• Podle GE nebude její dceřiná společnost GE Capital potřebovat další kapitál a i při nejhorších předpokladech zůstane v kladných číslech. Podle odhadů by GE Capital měla letos dosáhnout zisku 5 mld. USD.

Oracle překonal odhady výsledků o 11% a oznámil první výplatu dividendy v historii společnosti. Akcie reagují 12 % růstem.

FedEx oznámil kvartální výsledky, které zaostaly za projekcemi o 33 %. Cena akcií ovšem roste o asi 8% po prohlášení managementu, že neočekávají další podstatné zhoršení ekonomiky v tomto roce a že se společnost pravděpodobně odrazila ode dna.

Evropa:

• Německá ocelářská jednička ThyssenKrupp očekává ztrátu v druhém čtvrtletí letošního fiskálního roku (do března) vzhledem ke stále slabé poptávce, nižším cenám oceli a přecenění zásob. Společnost oznámila plány na restrukturalizaci, kdy sníží počet výrobních divizí z pěti na dvě. Akcie v reakci poklesly o 5%.

• Největší odběratel obřích Airbusů A380 společnost Emirates oznámila, že při současném poklesu poptávky se provoz těchto letadel stal neekonomický a nahradila A380 menšími letadly Boening 777. V důsledku poklesu poptávky i ostatní velké aerolinky odkládají nákupy A380.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.09.2025
22:07Vrací se americké akcie na svá maxima?  
18:09PODCAST Týdenní výhled: Špatný trh práce v USA převáží nad rostoucí inflací a nové přírůstky do S&P 500  
17:17Nejlepší investor všech dob a neexistence investičního štěstí
16:27Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla na pětiměsíční minimum
15:21Muskova SpaceX kupuje frekvenční spektrum EchoStar za 17 miliard dolarů
14:00Volkswagen představil levný elektromobil. Cena by měla začít na úrovni 25 tisíc eur
13:16Když Trump bezprecedentně tlačí na Fed. Zdeněk Tůma na téma odvolávání centrálních bankéřů
12:17IPO Klarny: Švédský fintech už nechce být známý jen modelem "kup teď, zaplať později"
11:23Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,5 %, nejvýše od března 2017
11:03Akcie stoupají, dluhopisy jsou v klidu. Týden začíná politikou  
10:07Jan Bureš: Průmysl pozvolna jede dál o něco rychleji, zejména díky automotive
9:37Průmyslová výroba v Česku v červenci zrychlila meziroční růst na 1,8 procenta
9:24Dohoda OPEC+ na zvýšení těžby by měla výrazně zatlačit na pokles cen ropy
8:52Zestátnění ČEZ by trvalo rok a půl, Trump kritizuje pokutu pro Google a futures jsou v zeleném  
8:49Rozbřesk: Maloobchod zvolňuje, koruna pod 24,90 EURCZK, Fed v září sníží sazby a pozornost upřena na Francii
8:38Plné ovládnutí skupiny ČEZ by trvalo asi rok až rok a půl, řekl Havlíček
6:06Analýza Nestlé: Změna vedení zastínila hlubší problémy společnosti
07.09.2025
16:35Matcha mánie proměnila zelený prášek ve zlato
8:20Víkendář: Jak jednoduše pomoci firmě a spokojenosti zaměstnanců
06.09.2025
8:23Víkendář: Investory příliš ovlivňuje jejich paměť

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost