Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pád vlády trhy neovlivnil... denní přehled Trhy, data, výsledky

Pád vlády trhy neovlivnil... denní přehled Trhy, data, výsledky

25.03.2009 18:12
Autor: Research, Patria Finance

ČR:

• Žádné větší otřesy finanční trhy po pádu vlády nezaznamenaly. Koruna oslabila jen mírně, index pražské burzy stoupl o 3,6 %.


Evropa:

• Index podnikatelského klimatu v Německu (Ifo) v březnu klesl na 82,1 bodu (odhad: 82,2) z únorových 82,6 bodu. Zhoršilo se hodnocení současné situace, naopak stoupl index očekávání.

• Polská národní banka snížila svou klíčovou úrokovou sazbu podle očekávání o 25 bps na 3,75 %. Snížení sazeb je reakcí na zhoršující se ekonomický výhled.

• Čistý zisk největší německé stavební firmy Hochtief za loňský rok překonal očekávaní analytiků, když vzrostl o 24% na 175 mil. EUR, tržby se zvýšily o 16% na 16,1 mld. EUR. Společnost uvedla, že očekává letos stagnaci zisku při poklesu tržeb a zaměří se na ziskovější zahraniční trhy.

USA:

• Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v únoru nečekaně stouply o 3,4 %, ačkoli trh počítal s poklesem o 2,5 %. V lednu podle revidovaných dat klesly o 7,3 %.

• Prodeje nových domů také překvapily, když se v únoru zvýšily o 4,7 %, přestože trh odhadoval pokles o 2,9 %. V lednu se prodeje snížily o 13,2 %.

Ostatní:

• Japonský export se v únoru meziročně propadl o 49 %, vývoz do USA se snížil dokonce o 58 %. Jde o nejsilnější propad od roku 1980 a signalizuje, že i v 1Q čeká japonskou ekonomiku nejspíše dvouciferný pokles HDP.

PetroChina Co. oznámila celoroční pokles zisku o 22% na 114 mld. CNY (16,7 mld. USD). Je to první pokles od roku 2001. hlavními příčinami je ztráta z rafinačního segmentu, která se zvětšila 4x a pád cen ropy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent
15:34MONETA Money Bank, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:35ČNB úrokové sazby nezměnila

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data