Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kalousek: Jedinou možností, jak se dostat z krize, je důvěra ve volný trh

Kalousek: Jedinou možností, jak se dostat z krize, je důvěra ve volný trh

03.04.2009 9:05
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Podle ministra financí Miroslava Kalouska je jedinou cestou ze současné krize důvěra a akcent na volný trh. Ministr to prohlásil při příjezdu na summit skupiny Ecofin.

"Myslím, že G20 bylo mezinárodně úspěšné, pokládám za nesmírně důležité, že delegace netlačily na další daňové stimuly, shodli jsme se, že jedinou možností, jak se dostat z krize je volný trh. Jsme nyní v krizi důvěry, obnovit důvěru dvěma kroky - jednak očistit bankovní sektor od toxických aktiv a zlepšit dohled zatím neregulovaných produktů a odvětví," komentoval závěry summitu G20 Kalousek.

Mezi hlavní závěry summitu patří snaha po další regulaci, konec daňových rájů či další fiskální stimuly světové ekonomiky.

"Pokud srovnáme dnešní situaci s rokem 2007, kdy krize začala, udělali jsme výrazný pokrok. Jsem velmi rád, že USA se toho ozdravného procesu také účastní," řekl německý ministr financí Peer Steinbrueck. S jeho slovy souhlasila francouzská ministryně financí Christine Lagarde. "Co se dohodlo včera, bylo velmi dobré a velmi důležité. Dohodli jsme se na fiskálních stimulech, které by měly podpořit světovou ekonomiku," řekla Lagarde.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.07.2026
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením
8:59KKCG Real Estate Financing a.s. : Konsolidovaná výroční zpráva ručitele za rok 2025
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu