Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledková sezóna dnes otevře své brány... „kmotr“ Faber čeká pokles o 10 % před dalším růstem

Výsledková sezóna dnes otevře své brány... „kmotr“ Faber čeká pokles o 10 % před dalším růstem

07.04.2009 13:44
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Západoevropské indexy se v průběhu dnešní seance posouvají o 1 % níže, přestože jejich start nevypadal vůbec špatně, když si naopak připisovaly 1% zisky. Druhým dnem v řadě jsme tak svědky akumulování hotovosti po předešlém růstu, když si investoři připravují pozice před zahájením velice očekávané výsledkové sezóny, kterou na druhé straně Atlantiku dnes odstartuje z indexu Dow Jones společnost Alcoa (7,91 USD, -3,18%).

K těm kteří předpovídají pokračující vybírání zisků patří Mark Faber (více ZDE), jenž před několika týdny předpovídal strmý růst trhu a pro televizi Bloomberg udělal interview , které by mohl do svého díla zakomponovat americký režisér a duchovní otec Kmotra F. F. Coppola, který dnes slaví narozeniny.

Ani druhý velký hráč mezi matadory Wall Street není přesvědčen o změně trendu a tak i z úst George Sorose zaznělo varování, že ekonomika ještě není v takové kondici, aby se její cesta přeměnila na býčí trh (dále čtěte ZDE). Pod prodejním tlakem se tak objevil zejména bankovní sektor v návaznosti na očekávání, že MMF může ještě navýšit své odhady na špatná aktiva v USA z 2,2 bln. na 3,2 bln. Nedaří se ani firmám jejichž produkty směřují do stavebnictví, kde se na prodejním listu dnes objevují akcie společnosti Saint-Gobain , Wolseley nebo Wavin.

Celkově za bankami a pojišťovnami následují akcie společností z těžařského a ocelářského sektoru, když jejich růst od konce března nadále umožňuje uzamykání vysokých zisků.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst