Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
GM stahuje k opravě 1,5 milionu vozů kvůli konstrukční vadě motoru

GM stahuje k opravě 1,5 milionu vozů kvůli konstrukční vadě motoru

14.04.2009 14:44
Autor: mediafax

DETROIT (MEDIAFAX) - Konstrukční vada motoru, která může způsobit vzplanutí, donutila největší americkou automobilku General Motors (1,71 USD, -16,18%), ke stažení zhruba 1,5 milionu sedanů, vyrobeních mezi lety 1997 až 2003. Informovala o tom v úterý televize CNN.

Automobilka tak svolává k opravě majitele vozů Buick Regal, Oldsmobile Intrigue, Pontiac Grand Prix a Chevrolet Lumina, Monte Carlo a Impala.

Závada spočívá v potenciálním úniku oleje z výfukového potrubí motoru, během prudkého brždění se totiž motor může vznítit. Firma ale ubezpečila, že doposud žádný případ vznícení motoru nezaznamenala.

"Závada na motoru se týká jen těchto vybraných modelů, které jsou určeny výhradně pro americký trh. Českých motoristů se tak toto opatření vůbec netýká," řekl agentuře Mediafax Martin Hejral z české pobočky General Motors.

Automobilka General Motors čelí značnému propadu poptávky. Americké ministerstvo financí proto v pondělí nařídilo bankrot firmy. Podklady pro ochranu před věřiteli má General Motors připravit do 1. června.

General Motors již od americké vlády obdržela půjčky v hodnotě 13,4 miliardy dolarů (téměř 270 miliard korun) a nyní žádá dalších 16,6 miliardy. Poradní skupina prezidenta Baracka Obamy, která dohlíží na pomoc automobilkám, podmínila další dotace snížením firemních nákladů a dluhů.

Automobilka uzavřela loňský rok se ztrátou 30,9 miliardy dolarů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.06.2026
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
13:49Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data