Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Lepší ZEW, lepší sentiment v regionu... a další devizové zprávy

Lepší ZEW, lepší sentiment v regionu... a další devizové zprávy

22.04.2009 9:42
Autor: 

Česká koruna si včera oddychla. S tím, jak akciové indexy v odpoledním americkém obchodování vystřelily vzhůru, spadl měnový pár zpět pod 27,00 EUR/CZK. Mírně holubičí komentáře Pavla Řežábka a Zdeňka Tůmy s trhem příliš nezamávaly.
 
Dnešek je v domácích luzích a hájích opět bez zajímavých událostí. Pozornost se soustředí na souboj amerických akcií o klíčové technické úrovně. Na korunu jsme proto mírně negativní.

Dolar se včera prakticky nehnul z místa a stál jak přibitý pod 1,300 EUR/USD. Pondělní dobrá nálada vůči dolaru nijak zvlášť neopadla ani po ziscích akciových trhů.

Investoři tak ukazují, že nečitelnost ECB z posledních týdnů je pro ně důvodem preferovat dolar nehledě na vývoj averze k riziku na globálních trzích. Dnes euru nepomůže výrazně vyšší řecký deficit veřejných financí. 

Polský zlotý reflektoval lepší výkony akciových indexů a vrátil se opatrně k 4,35 EUR/PLN. Bez povšimnutí podobně jako v Česku zůstaly smíšené komentáře centrálních bankéřů.

Dnešní jádrová inflace nebude mít sílu zvrátit dominantní vliv globální averze k rizikovým aktivům. Pro nejbližší seance nevidíme příliš prostoru pro další rozšiřování zisků polské měny – velice silné technické podpory eura leží na 4,210 EUR/PLN (maxima z roku 2008). 

Forint v úterý posílil, po ranních EUR/HUF 299,50 končil den na 297,25. Protože domácí scéna byla bez čerstvých impulzů, je třeba připsat zisky domácí měny zlepšené náladě po lepším německém indexu ZEW, který pomohl i ostatním měnám regiónu.

Ani dnes nebudou zveřejněna nová čísla. Forint tak bude opět ve vleku nálady v regiónu a ta bude dnes spíše negativní. Za zmínku stojí, že na zítra připravuje vláda emisi dluhopisů, první od loňského října. Objem emise bude malý a sama emise představuje spíše test, jak investoři hodnotí maďarskou ekonomiku a její finance.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.04.2026
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Nová dceřiná firma ČEZ by měla vzniknout do 1. čtvrtletí 2027. Jedná se řádově o polovinu EBITDA, uvedl Beneš
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university