Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Západoevropské trhy se dokázaly vymanit z 2% poklesu a zavírají v zeleném; středoevropské burzy ztrácely

Západoevropské trhy se dokázaly vymanit z 2% poklesu a zavírají v zeleném; středoevropské burzy ztrácely

27.04.2009 17:47
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Západoevropské trhy v úvodu ztrácely přes 2 %, ale během dne postupně tyto ztráty umazávaly a nakonec zavírají v zelených číslech. Na úvodním poklesu se podepsaly především zprávy o prasečí chřipce, které ale během dne postupně ztrácely na intenzitě Evropský index DJ STOXX 50 posílil o 0,73 %, francouzský CAC 40 vzrostl o 0,15 % a německý DAX přidal 0,6 %.

Spekulace o rozšíření této zákeřné nemoci poslaly dolů akcie leteckých společností, když obavy investorů vycházely z potenciálního snížení zájmu o leteckou dopravu. Akcie společnosti Air France-KLM tak oslabily o 6,33 % na 8,41 EUR. Pozitivně se projevily spekulace o šíření nebezpečného chřipkového viru u farmaceutických titulů. Akcie farmaceutické společnosti Roche vzrostly o 3,5 % na 144,5 CHF a akcie GlaxoSmithKline posílily o 6,1 % na 10,67 GBP.

Negativní vývoj z průběhu dne však již nestačily zvrátit středoevropské burzy, které mírně poklesly. Rakouský ATX oslabil o 1,97 %, pražský PX odepsal 1,2 %, maďarský BUX ztratil 0,52 % a polský WIG 20 zavřel o 1,56 % níže. Zajímavý byl vývoj u akcií společnosti Erste Bank, které posílily o 0,64 % na 15,65 EUR, když v ráno ztrácely dokonce 7,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
18:08Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y