Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průmyslová výroba v březnu (předběžná data): Bez záblesku naděje

Průmyslová výroba v březnu (předběžná data): Bez záblesku naděje

30.4.2009 11:34
Autor: David Marek

ČSÚ začal s publikováním předběžných údajů průmyslové výroby. Hned první výsledek ale nepotěšil. Další dvouciferný pokles průmyslové výroby, tržeb i nových zakázek nedávají sebemenší naději, že by se v české ekonomice již mohlo blýskat na lepší časy. Dno recese je stále v nedohlednu, natož obrat k lepšímu. Firmy musí šetřit, což se projevuje propouštěním, zaměstnanost ve srovnání s loňským rokem klesla téměř o 10 procent Recese, která původně přišla ze zahraničí, se touto cestou stává i recesí domácí poptávky.
 
Průmyslová výroba klesá dvouciferným tempem již pět měsíců v řadě. To by měl být dost silný argument pro uvolnění měnové politiky, která si dala krátkou pauzu vynucenou vysokou volatilitou kurzu koruny. Příští týden ČNB podle našeho odhadu sníží úrokové sazby o 25 bazických bodů a v červnu by mohla tento krok zopakovat.


Váš názor
  •  
    30.4.2009 12:55

    Hezky hrůzné, až na to, že meziroční index (YoY monthly), očištěný sezónně a o počet pracovních dní podle předběžných údajů ČSÚ je ze 75,9 % v únoru na 80,2 % v březnu a bazický měl dno dokonce v lednu (95,2 %, únor 96,4 %, březen 100,3%). Sezónní efekt počítaný za posl. 8 let za březen pouze -0,6 %. Laskavý čtenář si jistě přebere proč Patria nepublikuje úplnou informaci.
    Tomaso
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data