Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Polská makrodata zlotý nijak nepřekvapila… a další devizové zprávy

Polská makrodata zlotý nijak nepřekvapila… a další devizové zprávy

27.05.2009 9:31
Autor: 

Česká koruna včera mírně posílila. Dopolední ztráty rychle smazala po dobrém výsledku americké spotřebitelské důvěry a končila den o něco silnější na 26,65 EUR/CZK.

Tento týden je z pohledu českých statistik slabší, a pozornost se proto bude upírat do zahraničí. Kolísavý vývoj na akciových trzích by neměl koruně dovolit opustit stávající užší pásmo 26,45-26,80 EUR/CZK.

Americký dolar poměrně v klidu ustál masivní zisky akciových trhů a zůstal pod 1,400 EUR/USD. V odolnosti mu pomohl dobrý výsledek americké dvouleté aukce, který trochu otupil strach z případného nezájmu globálních investorů o americký dluh.

Dnes bude dolar sledovat v prvé řadě další výsledky dluhopisových aukcí. Pokud aukce dopadnou úspěšně a akcie zastaví včerejší raketové zisky, může se ještě dolar těšit relativní přízni. Z technického pohledu je pro něj ale obrázek stále stejně špatný.

Polský zlotý včerejší makrodata nijak zvlášť neocenil a skončil na 4,42 EUR/PLN. Polská čísla překvapila pozitivně vyšším růstem maloobchodu a poklesem nezaměstnanosti. Jedná se ale podle nás o sezónní výchylku částečně danou velikonočním týdnem. Polský maloobchod je navíc měřen nominálně a část růstu jde jednoznačně na vrub rostoucí inflace

Ani dnešní ponechání sazeb beze změny by nemělo být pro zlotý velkým překvapením. Čekáme proto, že zůstane ve vleku globálního akciového sentimentu, pro který budou rozhodující odpolední americké statistiky.

Forint včera mírně oslabil, po ranních EUR/HUF 280,50 končil den na 280,65. Při absenci domácích podnětů přitom začátek dne nevypadal pro maďarskou měnu dobře. Stejně jako okolní měny i forint klesl až na 283,65, růst americké spotřebitelské nálady ale změnil trend a maďarská měna většinu ztrát korigovala.

Ani dnes nejsou na pořadu žádné nové události. Forint tak bude opět ve vleku nálady na rizikovější aktiva. Výraznější změny ale dnes nečekáme a forint by se tak mohl udržet v pásmu nad 280 EUR/HUF. 

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data