Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zvěsti o devalvaci lotyšské měny ovlivnily celý region… a další devizové zprávy

Zvěsti o devalvaci lotyšské měny ovlivnily celý region… a další devizové zprávy

03.06.2009 9:20
Autor: 

Česká koruna včera mírně ztrácela a spolu s celým regionem smazala část impozantních zisků z počátku týdne. Nepomohly ani další zisky akcií a ztráty dolaru, protože region byl trochu vyplašený z možnosti devalvace pobaltských měn.

Dnešek může být kvůli Pobaltí ještě opatrnější, i když globální nálada jednoznačně hraje všem středoevropským měnám do karet. Koruna by tak nakonec mohla sklouznout nazpátek pod 26,50 EUR/CZK

Dolaru včera opět ublížila pozitivně vyznívající data v USA (pending home sales a prodeje automobilů). Měnový pár EUR/USD v důsledku lepší nálady na akciovém trhu a silných cen ropy otestoval klíčovou rezistenci na úrovni 1,4357. Tu se mu však zatím nepodařilo prorazit.

Příliv relativně dobrých čísel z USA by mohl pokračovat i dnes, což by mělo i nadále pomáhat výše úročenému euru, stejně jako slova A. Merkelové, která napadla politiku centrálních bank. Rezistence na úrovni EUR/USD 1,4357 tak dnes odpoledne může být opět testována.

Polský zlotý byl podobně jako koruna trochu zbrzděn ve svém rozletu spekulacemi o devalvacích v Pobaltí. V pozdním odpoledni se ale odrazil od 4,50 EUR/PLN a dnes po ránu znovu nabývá na síle.

Vzhledem k absenci domácích impulsů by si měl dnes zlotý užít relativně pozitivní náladu na globálních trzích.

Forint v úterý oslabil, po ranních EUR/HUF 278,10 končil na 280,20. Maďarskou měnu stejně jako ostatní měny regiónu ovlivnily pověsti, že Lotyšsko může devalvovat svoji měnu. Výraznějšímu poklesu ale zabránil růst akciových trhů.

Dnešek je bez čerstvých dat. Včerejší oslabení forintu po obavách z vývoje v Pobaltí by dnes nemělo pokračovat, a forint by se tak spolu s ostatními měnami střední Evropy mohl vrátit k předcházejícím úrovním.
 
(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995
10:21FX Strategie: Fed s novým šéfem může otřást dolarem a ČNB je na rozcestí  
9:01Rozbřesk: Ropné šoky už nejsou, co bývaly. Pokles cen ropy může být ještě výraznější
8:58NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
8:50Evropa zpochybňuje dohodu s Íránem, SpaceX pokračuje v letu vzhůru a Japonsko má nejvyšší sazby za 31 let  
6:04Chanos: SpaceX začala jen přeprodávat čipy, reálný byznys je Starlink
15.06.2026
22:00Akciové trhy v očekávání míru na blízkém východě vystřelily vzhůru  
17:46Co je opakem bubliny a kam míří zisková polarizace?
17:00PODCAST Týdenní výhled: Hormuz se otevře. Zasedne Fed i ČNB. A SpaceX po IPO vyletěla  
16:20Dobré zprávy z Blízkého východu uklidnily trh. Výnosy před zasedáním Fedu klesají

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - PPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Počet nově zahájených staveb