Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IOSCO: Komise cenných papírů chtějí světový dohled nad hedgeovými fondy

IOSCO: Komise cenných papírů chtějí světový dohled nad hedgeovými fondy

22.06.2009 15:23
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Hedgeové fondy by měly být podřízeny celosvětové regulaci, aby se dostaly pod kontrolu jejich případné destabilizační dopady na světové finanční trhy. Uvedla to v dnešním návrhu Mezinárodní organizace komisí cenných papírů IOSCO v Madridu.

Podle IOSCO by na hedgeové fondy a banky, které jim poskytují financování, měla být uvalena povinnost registrace u regulátora. Ten by pak měl mít pravomoc vyžádat si od fondů data o risk managementu a sdílet mezi sebou celosvětově data o globálně působících fondech a jejich řízení.

Návrh je dalším krokem ke kontrole pohybů privátního kapitálu světovou ekonomikou poté, co Evropská unie a Spojené státy již avizovaly nové programy dohledu nad finančními trhy včetně kontroly derivátového trhu a dohledu nad hedgeovými fondy. „Krize dala regulátorům příležitost zvážit systematickou roli hedgeových fondů na globálním trhu a přehodnotit ochranu investorů,“ uvedla Kathleen Casey za Americkou komisi pro cenné papíry SEC.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.02.2026
22:00Americké trhy zakončují v záporu  
17:38Čínská záhada se nekoná
15:43Pokrok čínských technologických společností je pozoruhodný, přiznává Altman
14:25Walmart díky online prodeji zvýšil tržby, zveřejnil ale opatrný výhled
14:01Rotace na trhu sílí. Volatilita akcií je nejvyšší za třicet let, S&P 500 přesto stagnuje
12:33Wall Street, vláda i kryptofirmy v Mar-a-Lago. Politický význam kryptoměn roste
12:14Blíží se čas, kdy kvantové počítače budou součástí datacenter. Průlom může přijít už v roce 2027
11:29ČEZ, a.s.: Volba místopředsedů dozorčí rady
11:14Lepšímu sentimentu se nečekaně postavil do cesty Fed. Evropa se červená  
10:54Booking výhledem překonává odhady. Zároveň chystá stock-split 25 ku 1  
9:33Účetní zásah u Nissanu stáhl výsledky Renaultu do hluboké ztráty, tržby ale vzrostly o tři procenta
9:10Airbus zvýšil zisk o třetinu, ale výrobu brzdí chybějící motory
8:51Kofole klesly tržby, Nestlé zvažuje prodej podílu ve zmrzlinách a Fed zmiňuje i možnost zvýšení sazeb  
8:51Rozbřesk: Jestřábí zápis z posledního sezení Fedu vylučuje snížení sazeb v březnu
6:03Waymo – bezpečnost robotaxíků a další expanze
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí
17:26Sny a skutečnost čínsko-amerických dluhových vztahů
16:00PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
14:18Argumenty ČEZ jsou závažné, jednání Bulharska tolik ne, odmítl tribunál nároky na náhradu škod

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD